Ana Sayfa Teknoloji İnternet E-Devlet Nüfus Kayıt Örneği Alma Resimli Anlatım

E-Devlet Nüfus Kayıt Örneği Alma Resimli Anlatım

35
0

Merhabalar, bu yazımızda e-devlet sitesi üzerinden nüfus kayıt örneği alma konusunda sizlere yardımcı olacağız. Üzerinde numaralandırılmış okların olduğu resimleri takip etmeniz yeterli olacaktır.

Öncelikle E-devlet sitesini web tarayıcıda açın ve hesabınıza giriş yapın. Ardından ana sayfadaki arama alanına nüfus kayıt örneği yazıp çıkan sonuçlardan Nüfus Kayıt Örneği Belgesi Sorgulama (Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü) seçeneğine tıklayın. Aşağıdaki resimde 1 ve 2 numaralı ok işaretleri ile gösterilmiştir.

Açılan sayfada alttaki resimde 3 numaralı ok ile gösterilen Yukarıdaki bilgilendirme yazısını okudum seçeneğinin kutusunu işaretleyin ve 4 numarayla gösterilen Devam Et butonuna tıklayın.

Böylece karşınıza aşağıdaki resimde gördüğünüz form çıkacak. Buradaki seçenekleri kendi durumunuza göre seçtikten sonra 5 numaralı ok ile gösterilen Sorgula butonuna tıklayın.

Son olarak karşınıza aşağıdaki resimde gördüğünüz sayfa çıkacak. Bu sayfayı doğrudan yazdırmayın. Yazıcıdan çıktı almadan önce alttaki resimde 6 numaralı ok ile gösterilen Dosyayı İndir butonuna tıklayın ve dosyayı bilgisayara kaydedin.

Sonrasında indirdiğiniz dosyanın yazıcıdan çıktısını alabilir ve belgeyi isteyen kurumlara verebilirsiniz.

Önceki İçerikEn İyi Stalk Nasıl Yapılır? Instagram, WhatsApp, Twitter ve Facebook
Sonraki İçerikSosyal Medya Şikayet Hattı Facebook Instagram Twitter WhatsApp

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz