Ana Sayfa Son Haberler E-Devlet Tapu Telefon Bilgileri Beyan Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

E-Devlet Tapu Telefon Bilgileri Beyan Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

144
0

Tapu Kadastro Müdürlüğü çıkardığı yeni bir özellik ile artık gerçek sahiplerin haberi olmadan tapu üzerinde sahte işlem yapan dolandırıcılara engel olacak.

Bundan sonra E-Devlet hesabınıza giriş yapıp Tapu Telefon Bilgileri bölümüne giderek oradan telefon numaranızı kaydedebilirsiniz. Böylece sahip olduğunuz tapular ile ilgili tapu dairesinde bir işlem yapıldığı zaman otomatik olarak size bilgilendirme mesajı gelecek. Dolayısıyla eğer haberiniz yoksa hemen ilgili tapu dairesini arayıp işlemi durduracaksınız.

Telefon numaranızı doğru girdiğinizden emin olun. Eğer ben mesajdan falan anlamam diyorsanız, dilerseniz eşinizin yada reşit çocuğunuzun numarasını kaydedebilirsiniz. Sonuçta girdiğiniz numaraya otomatik bilgilendirme mesajı gelecek. Ama numarayı yanlış girerseniz ve bu yüzden herhangi bir zarar ortaya çıkarsa, devlet kurumu bunda hiçbir sorumluluk kabul etmiyor.

Peki telefon numarası nasıl kaydedilir?

Öncelikle e-devlet hesabınıza giriş yapın.

2019 06 30 23 55 20 1

Açılan ana sayfadaki arama kutusuna tapu telefon bilgileri yazıp aratın. Çıkan sonuçlardan Tapu Telefon Bilgileri Beyan (Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü) seçeneğine tıklayarak ilgili sayfaya gidin. Yukarıdaki resimde bu seçenek gösterilmiştir.

2019 06 30 23 56 36 1 3

Açılan sayfada üst taraftaki Onaylıyorum kutusunu işaretleyin ve alt taraftaki kutuya alan kodu ile birlikte başında sıfır olmadan cep telefonu numaranızı yazın.

Son olarak Telefonu Kaydet butonuna tıklayın. Hepsi bu kadar basit.

Önceki İçerikMy Friend Pedro İndir PC İçin (Windows)
Sonraki İçerikAndroid Q Hangi Cihazlara Gelecek?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz