Ana Sayfa Teknoloji İnternet E-Posta Adresi Alma Nasıl Açılır? 2019 En Kolay ve Hızlı Yöntem

E-Posta Adresi Alma Nasıl Açılır? 2019 En Kolay ve Hızlı Yöntem

189
0

Günümüzde artık herkesin bir e-posta hesabı var. Çünkü internette yapacağımız her türlü işlem için veya bir siteye kaydolurken bizden mutlaka bir e-posta adresi isteniyor ve bu hesaba gönderilen link yada kod sayesinde kimlik doğrulaması yapılıyor.

Aslında yeni bir e-posta hesabı almak sandığınızdan çok daha kolay. Sadece ufak bir formu doldurarak çok hızlı ve basit bir şekilde yeni bir e-posta adresiniz olabilir. Bu yazımda e-posta hesabı açmayı adım adım anlatıyorum ve her adımı ekran görüntüsü resimleriyle paylaşıyorum. Böylece yapılacak işlemi çok daha çabuk ve doğru bir şekilde anlıyorsunuz.

Yeni Bir E-posta Hesabı Açma 2019

Öncelikle aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

Gmail Ana Sayfası: https://www.google.com/intl/tr/gmail/about/

öylece Gmail ana sayfası açılacak ve aşağıdaki gibi görünecek.

e-posta hesabı açma

Bu sayfada 1 numaralı kırmızı ok işaretiyle gösterilen HESAP OLUŞTURUN yazan butona tıklayın. Böylece Gmail için yeni hesap açma sayfası ayrı bir pencerede açılacak ve aşağıdaki resimde olduğu gibi görünecek.

E-Posta Adresi Alma Nasıl Açılır?

Bu sayfada adınızı ve soyadınızı girdikten sonra keyfinize göre bir kullanıcı adı belirleyip girin. Ardından kendinize untumayacağınız ve kolayca kırılmayacak yani en az 8 karakterli bir şifre belirleyip hem Şifre alanına hem de Onayla alanına aynı şifreyi girin. Ardından 2 numaralı ok ile gösterilen İleri yazan butona tıklayın. Aşağıdaki sayfa karşınıza çıkacak.

E-Posta Adresi hesabı nasıl açılır

Bu sayfada en üstteki Trük bayrağı simgesinin sağındaki alana cep telefonu numaranızı doğru bir şekilde girin. Alttaki alana kendinize ait başka bir e-posta adresi girebilir yada boş bırakabilirsiniz. Zorunlu değil. Ama eğer başka bir e-posta hesabı girerseniz, bu yeni hesabınızın şifresini unuttuğunuzda, şifreyi sıfırlamak için veya kurtarmak için diğer e-posta hesabınızdan faydalanabilirsiniz. Eğer ilk defa e-posta hesabı açıyorsanız, doğal olarak boş bırakmak zorundasınız. Alttaki alana doğum tarihinizi gün, ay ve yıl olarak girin. Onun altındaki alandan cinsiyetinizi seçin ve son olarak sağ alt köşedeki İleri yazan butona tıklayın.

yeni bir eposta almak

Böylece girmiş olduğunuz cep telefonu numarasına bir mesaj gönderilecek ve bu mesajın içerisinde bir kod olacak. Bu kodu aşağıdaki sayfada 5 numaralı ok ile gösterilen yere girin.

email adresi nasıl alınır

Ardından 6 numaralı ok ile gösterilen Doğrula yazan butona tıklayarak işlemi tamamlayın.

Daha sonra hesabınıza giriş yapmak için yeniden aşağıdaki linke tıklayarak Gmail ana sayfasını açın.

https://www.google.com/intl/tr/gmail/about/

yeni bir eposta alma hesap açma

Yukarıdaki sayfa açılacak. Bu defa kırmızı ok işaretiyle gösterilen sağ üst köşedeki OTURUM AÇIN yazan seçeneğe tıklayın ve açılan sayfada az önce oluşturduğunuz e-posta adresinizi girip İleri yazan butona tıklayın.

Karşınıza aşağıdaki sayfa çıkacak. Buradaki alana az önce belirlediğiniz şifrenizi doğru bir şekilde girerek İleri yazan butona tıklayın.

Böylece yeni açtığınız e-posta hesabınızın sayfasına giriş yapmış olacaksınız. Hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Standart bir Gmail hesabı ana sayfası aşağıdaki gibi görünmektedir.

gmail hesabı açma

Önceki İçerikInstagram Görsel Boyutları 2019 Profil Hikaye Fotoğrafı
Sonraki İçerikDelphi 2007/2009/2010 Görsel Eğitim Seti Türkçe İndir Ücretsiz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz