Ana Sayfa Programlar Ekran Videosu Çekip Gif Olarak Kaydetme Programı (Fare Tıklaması Kayıt Özellikli)

Ekran Videosu Çekip Gif Olarak Kaydetme Programı (Fare Tıklaması Kayıt Özellikli)

711
0

Bilgisayar ekranında yapılanları videoya çekip GIF dosyası şeklinde kaydetmek için ScreenToGif programını kullanabilirsiniz.

ScreenToGif programının en güzel yanı ise, ekran vidoesuna fare tıklamalarını ve klavye tuş basışlarını dahil etmesidir. Fakat bunun için programın seçeneklerine girip bir seçeneği işaretlememiz gerekiyor.

Öncelikle buraya tıklayarak programı indirip bilgisayara yükleyin.

Ardından programı açın ve pencerenin sağ üst köşesindeki Options butonuna tıklayın.

enable the show mouse cursor and detect mouse clicks options

Açılan menüdeki Show the mouse cursor in the recording seçeneğini ve altındaki Detec mouse clicks seçeneğin işaretleyin.

Ardından OK’ye tıklayarak bu pencereyi kapatın. Böylece bir önceki pencereye geri dönmüş olacaksınız. Yani en üstteki resimde gözüken pencereye. Burada Recorder yazan kırmızı butona tıklayın.

Açılan pencerenin en altındaki araç çubuğunda çekilen videonun fps değerini ayarlayabilirsiniz. Yine videonun enini ve boyunu px (pixel) olarak belirleyebilirsiniz. Burada en sağ tarafta bulunan Record ve Stop butonuna tıklayarak video çekmeyi başlatabilir ve durdurabilirsiniz. Çektiğiniz video GIF (hareketli resim-animasyon) olarak kaydedilecektir ve direk olarak web sitelerde paylaşabilir, e-posta ile yollayabilir, sosyal medya hesabınızda paylaşabilir veya bilgisayarda çift tıklayarak açıp izleyebilirsiniz.

Önceki İçerikGoogle Chrome Otomatik Güncellemeyi Kapatma
Sonraki İçerikEML Dosyası Açma Online (Programsız)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz