Ekranda çıkan reklamları kaldırma engelleme

20-07-2016 13-53-12

Bilgisayarın masaüstü ekranında çıkan reklamları nasıl engellerim?

Tam bir virüs gibi davranan bu yeni nesil reklamlar tüm pencerelerin üzerinde çıkıyor ve kapatmaya çalışsanız bile kapanmıyor dahası kapatılamıyor. Eskiden IE, Firefox ve Chrome gibi internet tarayıcısı  üzerinde çıkan bu reklamlar artık kendilerini aştılar ve tarayıcının yerine doğrudan doğruya masaüstü ekranında çıkıyorlar. Aslında bu reklamlar internete bağlı olduğunuz zamanlarda ortaya çıkıyor. Fakat endişe etmenize gerek yok. Bazı kolay ve basit adımları uygulayarak bu reklamları kaldırabilir tamamen kapatabilirsiniz.

Ekranda çıkan reklamları tümüyle engellemek için öncelikle AdwCleaner  programını buraya tıklayarak (ücretsizdir) bilgisayara indirin ve kurun. Ardından çalıştırınca alttaki gibi ana penceresi açılacaktır.

20-07-2016 13-52-43

İlk olarak “Tara” yazan butona tıklayın. Böylece bilgisayarınız analiz edilecek ve tarama sonucunda bulunan zararlılar listelenecek.

20-07-2016 13-54-32

Ardından “Temizle” yazan butona tıklayarak bulunan zararlıları silmesini sağlayın.

Daha sonra Windows’un “Program ekle/kaldır” penceresini açın. Başlat’ı açıp arama kutusuna “program kaldır” yazarsanız hemen karşınıza çıkacaktır. Tıklayıp çalıştırın.

Burada ne işe yaradığından haberinizin olmadığı ve kaynağını bilmediğiniz tüm şüpheli yazılımları kaldırın. Özellikle de isminde “Browser” kelimesi geçenleri veya ekranda çıkan reklamların üzerindeki isimlerden birisi varsa onları kaldırın.

program ekle kaldır

yandex elements program kaldır

Hayırlı olsun şu an reklamların kapatılmış olması gerekiyor. Artık kurtuldunuz. Bundan sonra aynı şekilde başınızın ağrımaması için bu tarz tuzaklara dikkat edin. Yani “bilgisayarınıza virüs bulaştı” veya “hediye bir ürün kazandınız” gibi şeylerle sizden linklere tıklamanızı isteyenlere aldanmayın. Sakın ola bu linkler üzerinden bilgisayara program indirmeyin.


Yayımlandı

kategorisi