İşte dünyanın en çok kazanan sporcuları

En Çok Para Kazanan Futbolcular 2019-2020

Dünyanın en prestijli finans ve iş dergisi olan Forbes her sene Dünya’nın en çok para kazanan sporcularını bir liste halinde yayınlıyor. 2019-2020 sezonunda içerisinde boksörlerin, tenisçilerin, Formula 1 pilotlarının, Amerikan futbolu oyuncularının, golfçülerin, futbolcuların ve basketbolcuların yer aldığı bu listede, zirvedeki ilk 3 sırayı futbolcular kaptı.

Yani aşağıda paylaştığımız en çok para kazanan futbolcular, aynı zamanda bu sene için dünyanın en çok para kazanan sporcuları oldu.

Yapılan hesaplamada hem kulüplerden alınan yıllık maaş hem de reklamlar ve diğer sponsorlu gelirlerden elde edilen kazançlar birlikte değerlendirildi.

İşte dünyanın en çok kazanan sporcuları
3. Neymar – PSG (Futbol)
Maaş: 75 milyon dolar
Diğer: 30 milyon dolar
Toplam: 105 milyon dolar


İşte dünyanın en çok kazanan sporcuları
2. Cristiano Ronaldo – Juventus (Futbol)
Maaş: 65 milyon dolar
Diğer: 44 milyon dolar
Toplam: 109 milyon dolar


İşte dünyanın en çok kazanan sporcuları
1. Lionel Messi – Barcelona (Futbol)
Maaş: 92 milyon dolar
Diğer: 35 milyon dolar
Toplam: 127 milyon dolar

Buna göre dünyanın en çok maaş alan futbolcusu olan Neymar, yan gelirler hesaba katıldığında listede ancak üçüncü olabildi. İlk ikide ise yıllardır olduğu gibi Messi ve Ronaldo bulunuyor. Özellikle Ronaldo’nun sponsor gelirlerinin ve oynadığı reklamlardan elde ettiği kazançların futbolcu rakiplerinden çok daha fazla olduğu görülüyor. Ama örneğin Tiger Woods’un maaşı 11 milyonken, yan gelirleri 80 milyonu buluyor.


Yayımlandı

kategorisi