Ana Sayfa Teknoloji İnternet En Faydalı Chrome Eklentileri 2019

En Faydalı Chrome Eklentileri 2019

2981
0

1. Evernote Web Clipper

Web sayfaları, e-posta, yer işaretleri ve ekran görüntülerini Evernote hesabınıza kolayca kaydeder. Bir sayfanın tamamını, seçtiğiniz kısmını yada sadece makaleyi kırpıp alabilirsiniz.

2. Save to Pocket

İnternette gezinirken karşınıza çıkan ilginç ve yararlı yazıları daha sonra okumak isterseniz, bu eklenti sayesinde Pocket hesabınıza kaydedebilirsiniz. Böylece telefon, tablet ve bilgisayarlarınıza senkronize edileceği için internet bağlantısı olmadan bile istediğiniz cihazda açıp okuyabilirsiniz.

3. Awesome Screenshot Minus

Hızlı bir ekran görüntüsü alma aracıdır. Tüm sayfayı yada seçtiğiniz bir kısmını yakalayabilirsiniz. Dilerseniz bu ekran görüntülerini bulut depolama hesabınıza otomatik kaydedebilirsiniz.

4. Google Dictionary

İnternette surf yaparken bilmediğiniz kelimelerin anlamına kolayca bakabilirsiniz.

5. Grammarly for Chrome

Bu eklenti sayesinde Gmail, Facebook, Twitter, Linkedin gibi program ve sitelerin tamamında yazılarınızdaki imla hatalarını otomatik olarak tespit ettirebilirsiniz.  Bu servisi kullanmak için ücretsiz Grammarly.com hesabınız olursa daha iyi olur.

6. LastPass

Dünyanın en iyi şifre yöneticisidir. Artık sosyal medya hesaplarınız, e-posta  hesaplarınız, banka hesaplarınız ve diğer her türlü hesaplarınız için kullanıcı adı ve şifre ezberlemek zorunda değilsiniz. Şifreleriniz eskisinden daha güvende olacak ve tüm hesaplarınıza tek tıkla kolayca girebileceksiniz.

7. Hola

Yasaklı sitelere girmek için ücretsiz ve güvenilir bir VPN eklentisidir.

8. Feedly Notifier

Feedly isimli ünlü RSS servisinin daha kolay yönetilmesi için üretilmiştir. Ayrıca çeşitli bilgiler ve uyarılar vererek verimliliği arttırır.

9. Click and Clean

Kişisel verileriniz güvende mi diye kontrol eder  ve online aktivitelerinizin izlenmesini engeller.

10. Notepad

Chrome için not alma eklentisidir. Kaydettiğiniz notlara diğer telefon ve bilgisayarlardan da ulaşabilirsiniz.

11. OneNote Web Clipper

İnternet sayfalarında gördüğünüz her şeyi alıp OneNote hesabınıza kolayca kaydetmenizi sağlar. Böylece kaydettiğiniz şeyleri düzenleyebilir, organize edebilir ve telefon, tablet ve bilgisayardan pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz.

12. Add to Wunderlist

Wunderlist kullanıcılarının internet siteleirnde beğendiği içerikleri hızlı bir şekilde kaydetmeye yarar. Kaydedilen içeriğe, telefonlar, tabletler veya masaüstü bilgisayarlar üzerinden ulaşılabilir. Hatta hatırlatıcı özelliği de bulunmaktadır.

13. HTTPS Everywhere

HTTPS aslında websiteler için bir nevi güvenlik demektir ve bu eklenti pek çok sitede otomatik olarak HTTPS güvenliğini kullanır.

14. Readability

İnternet sayfalarındaki yazıları daha iyi okumanız için geliştirilmiştir. Daha konforlu ve rahat bir okuyuş sunar.

15. Bitly

En popüler URL kısaltma servisidir. Bu eklenti sayesinde direk olarak tarayıcınızın içinden linklerinizi kısaltabilir ve paylaşabilirsiniz.

16. Google Calendar

Google takvim hesabınızı kontrol ederek gezdiğiniz sitelerden oraya yeni olaylar ekler. Özel olayların olduğu sayfaları gördüğünüz zaman tek tıklamayla bu olayları Google Takvime e kaybedebilirsiniz.

17. Boomerang for Gmail

Bir e-posta planlama (zamanlama) eklentisidir. Böylece gönderilen ve alınan mesajları daha sonraki bir tarihte gerçekleşmek üzere ayarlayabilirsiniz.

18. Pushbullet

Dosyaları ve linkleri arkadaşlarınızla kolay ve hızlı bir şekilde paylaşmanıza yardımcı olur.

19. StayFocusd

İş yerinde odaklanmanızı sağlar. İstenmeyen siteleri engeller.

20. Turn Off the Lights

Tek bir tıklamayla izlenilen videoyu ön plana çıkartıp, arka planı siyah yaparak tamamen videoya odaklanabilirsiniz.

21. Save to Google Drive

İnternette gördüğünüz resim, döküman, müzik ve videoları sadece fareyle sağ tıklayarak Google Drive bulut depolama alanınıza kaydetmenizi sağlar.

22. Dropbox for Gmail

Gmail ile gönderilen büyük dosyaları Gmail alanı yerine Dropbox alanınızda tutar. Böylece Gmail alanından tasarruf etmiş olursunuz. Dosya yüklemek için Gmail sayfasını kullanmanız yeterlidir ve Dropbox hesabnıza girmeye bile gerek yoktur.

23. Pixlr Editor

Online bir resim düzenleyicidir. Tüm ihtiyaçlarınızı karşılar.

24. Google Similar Pages

Şuanda gezip gördüğünüz web sitesine benzer siteleri bulup size gösterir.

25. I’m a Gentleman

Eğer internetten çok sayıda resim indirmeniz gerekiyorsa, bu eklenti sayesinde yapabilirsiniz. Bu eklentiyle fotoğrafları kaydetmek için Alt tuşuna basılı tutup fotoğrafın üzerine tıklamak yeterlidir.

Önceki İçerikLastPass verileri nerede saklanır? Bilgisayarda nereye kaydedilir?
Sonraki İçerikWifi Analyzer İndir Kablosuz Ağ Sinyal Gücü Ölçme Kanal Seçimi Programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz