Ana Sayfa Mobil Android En İyi 10 Android Güvenlik Duvarı Programı

En İyi 10 Android Güvenlik Duvarı Programı

122
0

Android’li akıllı telefonunuzun güvenliğini artırmak ve verileri korumak ister misiniz? Bu yazımızda kullanım kolaylığı ve gelişmiş özelliklerine göre rakiplerinden sıyrılan en kaliteli Android güvenlik duvarı uygulamalarını paylaşıyoruz.

1. No Root Firewall Android

Grey Shirts firması tarafından geliştirilen bu program köklendirme (root) işlemine gerek duymadan mükemmel bir şekilde çalışır. Basit bir arayüze sahip olan No Root Firewall programı her türlü unsurun erişim kontrolünü size bırakır ve hiçbir şekilde şüpheli izin vermez.

Bu uygulama kişisel bilgilerinizin çalınmasını önler ve eğer bir uygulamanız internete bağlanmak isterse sizi uyarır. Üstelik ille de Reddet (deny) butonuna basmanıza gerek yoktur. Ip adresi, alan adı ve sunucu ismine göre filtreleme kuralları oluşturabilirsiniz.

Dilerseniz belirli uygulamaların internete erişimine izin verebilir veya engelleyebilirsiniz.

Bu uygulama minimal izin gerektirir ve konum bilginize yada telefon numaranızı girmeye gerek duymaz.


2. NetGuard – No- root firewall Android

Marcel Bokhorst firmasının ürettiği bu mükemmel güvenlik duvarı sayesinde her bir uygulamanın internete erişimini basit bir şekilde engellemek mümkün.

Köklendirme işlemine ihtiyaç duymayan bu program ile uygulamaların WiFi veya mobil veri ağına bağlanmasına izin verebilir yada engel olabilirsiniz. Bir nevi internet kotanızı korur ve şarjın daha uzun gitmesini sağlar.

Aktif bir şekilde geliştirilen ve desteklenen bu program size hiçbir reklam göstermez. Son derece basit bir şekilde kullanabileceğiniz bu program kişisel verilerinizi korur.

Sistem uygulamalarının bile internete erişmesine engel olabilen bu program gerektiğinde size bildirim verebilir. Ayrıca her uygulamanın interneti ne kadar kullandığını (kaç MB) gösterir ve materyal tema yada karanlık temayı seçerek kullanabilirsiniz.


3. Mobiwol: NoRoot Firewall Android

Yine köklendirme (root) gerektirmeyen Mobiwol  programı Wifi, 3G ve 4.5G internete bağlanmayı önleyerek internet kotanızı korur.

Uygulamaların internete girmesine engel olarak kişisel bilgilerinizin çalınma riskini ortadan kaldıran Mobiwol aynı zamanda pil ömrünü de artırır.

Dilerseniz arka planda çalışan uygulamaların etkinliklerini de kontrol edebilirsiniz.

Eğer yeni bir uygulama internete bağlanmak isterse, anında sizi uyarır ve güçlü güvenlik duvarıyla telefonunuzun güvenliğini sağlar.


Sayfa gereksiz yere uzayacağı için ve yorumlarınızda bundan memnun olmadığınızı belirttiğiniz için, top 10 güvenlik duvar listemizin geriye kalan 6 programını mecburen maddeler halinde veriyoruz.

  1. InternetGuard Data Saver Firewall Android
  2. NetPatch Firewall Android
  3. Internet App Blocker Android
  4. LostNet NoROot Firewall Android
  5. VPN Safe Firewall- Free Proxy by Pro Tool Apps Android
  6. Droid Firewall Android
  7. Ultra Firewall (ROOT) Android
Önceki İçerikEn İyi 10 Büyük Dosya Kopyalama Programı Windows ve Mac İçin
Sonraki İçerikEn İyi 10 Video Oynatıcı Windows ve Mac İçin Video İzleme Programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz