En İyi 15 Piyano Öğrenme Uygulaması ve Oyunu Android ve iPhone İçin

Piyano çalmayı öğrenmek mi istiyorsunuz? Piyano çalmaya dair en ufak bir bilginiz olmamasına rağmen, bunu yapmayı çok isteyenlerdenseniz, bu yazımızda piyano çalmayı öğretecek en başarılı uygulamaları paylaşıyoruz. Ayrıca piyano çalmayı bilip de kendini geliştirmek isteyenler için ileri seviye piyano uygulamaları da listemizde yer alıyor. Bunların yanı sıra, sadece piyano tuşlarına rastgele basıp eğlenmek isteyen kişiler için de, en güzel piyano oyunlarını listemize dahil ettik. Umarız beğenirsiniz.

1. Piano Free Android


Gismart tarafından geliştirilen Piano Free uygulaması aslında bir piyano klavye simülasyonudur. Ayrıca piyano çalmayı öğrenmek için içerisinde dersler de bulunuyor.

Müzik notalarını ve akort etmeyi ücretsiz öğrenebilirsiniz. Son derece gerçekçi bir piyano uygulamasıdır.

İçerisinde yeni başlayanlar için ve müzisyenler için yine profesyonel müzisyenler tarafından yapılan ücretsiz şarkılar bulunuyor. Çok sayıda müzik aleti seçeneğinden dilediğiniz kadarını seçerek seslerini duyabilirsiniz. Bunlar arasında gitar, akordiyon ve violin de bulunuyor.

Oluşturduğunuz parçaları isterseniz kolayca sosyal medyada paylaşabilirsiniz.

2. Perfect Piano Android


Revontulet firması tarafından üretilen Perfect Piano tıpkı adı gibi piyasadaki en iyi piyano programları arasında yer alır.

Çoklu dokunmatik desteği bulunan bu uygulama hem piyano dersleri içeriyor, hem de 88 tuştan oluşan gelişmiş bir piyano klavyesi sunuyor.

Çalmadan önce 4 mod seçeneğinden dilediğinizi seçebilirsiniz. Bunlar tek sıra modu, çift sıra modu ve akort modudur.

Ayrıca bu programda klasik türünden pop türüne kadar çok sayıda müzik yer alıyor.

Üstelik klavyenin içerisinde gömülü gelen ses efektlerinden dilediğinizi seçebilirsiniz.

Kaydettiğiniz müzik eserlerinizi kolayca paylaşabilir veya telefonda zil sesi olarak ayarlayabilirsiniz.

Uygulamanın otomatik oynatma, yarı otomatik oynatma ve nota durdurma olmak üzere üç adet oynatma (çalma) modu bulunuyor.

3. The Piano iPhone


The Piano, müzisyenlerin prova yapabileceği veya piyano sevenlerin sırf eğlence için kendi performanslarını sergileyeceği en kaliteli piyano programlarından biridir.

Piyano hocaları, bestekarlar, şarkıcılar ve yeni başlayanlar için idealdir. Mutlaka deneyiniz.

4. Simple Piano by JoyTunes iPhone


Piyano öğrenmenin en hızlı ve en kolay yollarından birini sunan Simple Piano tamamen ücretsiz hizmet veriyor. Piyano öğrenirken eğlenmek isteyenler için ideal.

Üstelik yeni başlayan birini sıfırdan alıp profesyonel seviyeye çıkartacak dersler içerir.

Bu program herhangi bir piyano ve klavye ile çalışabilir. Müzik sayfaları okumaktan iki elle piyano çalmaya kadar piyanonun tüm temellerini adım adım öğreneceksiniz.

5. Virtuose Piano Free 3 iPhone


Bu program sahip olduğu eşsiz piyano tınısıyla size piyanonun nasıl çalınacağını öğrettiği gibi, aynı zamanda sizi bolca eğlendirecek.

Gerçek zamanlı oynatıcı bağlantısı özelliği sağlayan bu programda pop müzikten klasik müziğe kadar çok sayıda parça sizi bekliyor.


Sayfayı çok uzun tutmamak adına top 15 piyano çalma uygulaması listemizin geriye kalan 10 programını kısaca maddeler halinde paylaşıyorum.

  1. Magi9c Piano by Smule iPhone
  2. Piano ∞ iPhone
  3. Pianist HD: Piano + Android
  4. ORG 2020 Android
  5. Real Piano Teacher Android
  6. Piano – Play and learn Free songs Android
  7. Piano Teacher Android
  8. Piano Melody Free Android
  9. Music Keyboard Android
  10. Real Piano- Play and learn Android

Yayımlandı

kategorisi

,