En İyi 5 FTP Programı 2019

Merhabalar, bu yazımızda en iyi 5 ftp programını paylaşıyoruz. Piyasada sunucuya bağlanarak dosyaları yönetecek veya dosya transferi gerçekleştirecek ücretli yada ücretsiz çok sayıda ftp yazılımı bulunuyor. Ama bu işte tecrübeli olmayanlar hangisinin daha kaliteli olduğunu bilemediği için bir türlü karar veremiyor veya kendisini gereksiz yere yoracak yada zorlayacak bir programı tercih ediyor. Bu nedenle böyle bir makalenin çok faydalı olacağına inanıyoruz.

Dünyaca ünlü teknoloji sitesi Beebom.com’un yayınladığı listeye göre dünyanın en kaliteli ilk 5 Ftp programı şöyle sıralandı:

İşte En Kaliteli FTP Programları


1. FileZilla

fz3_linux_main.png (1041×811)

FileZilla çoklu platform desteği sunan bir ftp programıdır ve hem Windows, hem Mac OS X, hem de Linux işletim sisteminde kullanabilirsiniz.

Bu ücretsiz ama çok güçlü olan ftp yazılımı çok sayıda özelliğe sahiptir. Bunlar arasında kullanıcı dostu arayüzünden tutun da çeşitli protokollere olan desteğini sayabiliriz.

Hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller için ideal bir araçtır.

FileZilla programı FTP, FTPS ve SFTP desteği sunar ve IPv6’yı destekler.

FileZilla programında kullanıcı adı ve şifre girerek sunucuya bağlanmak oldukça kolay ve hızlı bir işlem. Üstelik programın sürükle bırak desteği bulunuyor. Ayrıca sekmeli  pencereleri sayesinde aynı anda çok sayıda sitenize bağlanabilir ve aralarında tek tıkla geçiş yapabilirsiniz.

Ben de uzun yıllardır FileZilla kullanıyorum ve çok memnun olduğum için herkese şiddetle tavsiye ederim.

Dil: Türkçe
Lisans: Ücretsiz

FileZilla İndir


2. Cyberduck

Browser

Cyberduck İndir


3. FireFTP

15919.png (690×520)

FireFTP İndir


4. WinSCP

screenshot.png (784×646)

WinSCP İndir


5. SmartFTP

office2013white.png (1260×859)

SmartFTP İndir


Yayımlandı

kategorisi