Ana Sayfa Programlar En İyi 5 Ücretsiz Animasyon Programı 2018

En İyi 5 Ücretsiz Animasyon Programı 2018

467
0

Eğer bilgisayarda animasyonlar yapmak istiyorsanız ve bu iş için hem kaliteli hem de bedava yazılımlar arıyorsanız, bu yazıda sizler için en başarılı 5 açık kaynak kodlu animasyon programını paylaşıyorum.

Bu yazılımlar sayesinde çeşitli kareler çizip bu kareleri birleştirerek ve eş zamanlı (senkronize) bir hale getirerek harika animasyonlar oluşturabilirsiniz. Bu programların 4 tanesi 2D animasyonlar (iki boyutlu) oluştururken, bir tanesi 3D (üç boyutlu) animasyon yapma imkanı sunuyor.

Animasyon hazırlamak için öncelikle her bir kareyi (çerçeveyi) ayrı ayrı oluşturmanız gerekiyor. Bunun için fırça aracını, kalem aracını, renk paletini ve seçme aracını kullanabilirsiniz. Hazırladığınız kareleri animasyona dönüştürmek için programların zaman tünelini kullanarak kareleri peş peşe dizip birleştireceksiniz.

Mesela Add frame butonuna tıklayarak yeni bir boş kare ekleyebilirsiniz. Ayrıca play butonuna tıklayıp oynatabilir, loop butonuna tıklayıp tekrarlı bir şekilde oynatabilir ve fps ayarını değiştirerek animasyon kalitesini artırabilir yada azaltabilirsiniz. Yani gerçekten hepsini kullanmak çok kolay. Animasyonları mp4, avi, gif ve diğer video formatlarından birini seçerek kaydedebilirsiniz.

1-Pencil 2D

Pencil 2D indirmek için tıklayınız.


2-TupiTube Desk

TupiTube Desk indirmek için tıklayınız.


3-OpenToonz

OpenToonz indirmek için tıklayınız.


4-Pencil

Pencil indirmek için tıklayınız.


5-Blender (3D üç boyutlu)

Blender indirmek için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz