En İyi Adsl Kota Takip Programları 2016

2016-09-13_01-31-34

Türkiye’de internet kotası ilerleyen yıllarda kalkabilir. Sayın bakan bunun müjdesini verdi. Fakat bir müddet daha kotayı aşmamaya dikkat etmek zorundasınız. Yoksa hızınız 3 MB’e kadar düşebilir ve özellikle dosya indirirken yada internette Full HD videoları izlerken büyük sıkıntı yaşayabilirsiniz.

ADSL için en başarılı kota takip programlarını burada listeliyorum.

1- GlassWire

Bence en iyisi bu. Çünkü hem grafiksel olarak internet tüketimini gösteriyor hem de hangi programların ne kadar internet harcadığını ayrıntılı olarak veriyor.

Windows_10

Tamamen ücretsiz olan GlassWire programının ana penceresinde grafik şeklinde internet kullanımınızı öğrenebilirsiniz.

Ayrıca en üstteki sekmelerden Usage sekmesine tıkladığınızda alttaki gibi bir ekran karşınıza gelir ve burada kullandığınız tarayıcı ve diğer yazılımların interneti ne kadar yediğini gösterir.

Windows_10

Boyut: 29 MB

Lisans: Ücretsiz

GlassWire İndir

Alternatif indirme linki

2- NetWorx

NetWorx

Programı bilgisayara yükleyip çalıştırdığınız anda açılan ana pencerede otomatik olarak bir analiz yapar ve tüm internet kullanım istatistiklerin gösterir.

Ekranın sağ alt köşesinde görev çubuğuna yerleşen NetWorx simgesine tıklayarak günlük internet tüketim oranlarını inceleyebilirsiniz.

The NetWorx popup menu

NetWorx settings

Günlük, Aylık ve Haftalık internet kullanım miktarını gösterebilir. Hem indirme (download) hem de yükleme (upload) istatistiklerini görüntüleyebilirsiniz.

Programın en güzel yanı, sizin belirlediğiniz kota miktarına çok yaklaştığı zaman hemen sizi uyararak dikkatli olmanızı önerir. Böylece kota aşımı problemini çözebilirsiniz.

Lisans: Ücretsiz

Boyut: 4.5 MB

NetWorx İndir (32-bit ve 64-biti destekler)

NetWorx Portable (Kurulumsuz) İndir

Alternatif indirme linki

3- BitMeter 2

BitMeter 2

Masaüstü gösteirm aracıyla birlikte gelen BitMeter programıyla indirme ve yükleme (download/upload) hızınızı görebilirsiniz. Programa kendi kota miktarınızı ekleyebilirsiniz. ISP Restrictions bölümünden kota sınırınızı girin. Böylece günlük internet kullanım ortalamanıza bakarak kaç gün sonra kotayı dolduracağınızı size gösterir.

Ayrıca saatlik, günlük ve aylık bazda kendi internet tüketim istatistiklerini görebilirsiniz.

Boyut: 1.35 MB

Lisans: Ücretsiz

Bitmeter 2 İndir

Alternatif indirme linki


Yayımlandı

kategorisi