Ana Sayfa Teknoloji İnternet En İyi Altyazı Oluşturma Sitesi Programsız Altyazı Düzenleme ve Hazırlama

En İyi Altyazı Oluşturma Sitesi Programsız Altyazı Düzenleme ve Hazırlama

1019
0

Subtitle Horse sitesini ziyaret ederek sıfırdan yepyeni bir altyazı dosyası oluşturabilir yada elinizdeki altyazı dosyasını yükleyip düzenleyebilirsiniz.

Tamamen ÜCRETSİZ olan bu online servisi kullanmak için öncelikle bir video yüklüyorsunuz.

Sitenin sunduğu sezgisel arayüzü sayesinde videoyu eklemek ve videoyu uygun bir şekilde altyazı metnini girmek çok kolay. Sadece başlantıç ve bitiş süresini (saniyesini) seçerek bir video segmenti (bölümü) için altyazı ekleyebilirsiniz.

Fakat bu siteye yalnızca online videoları ekleyebiliyorsunuz. Örneğin YTube sitesinin video linklerini veya diğer online video sitelerinin mp4, flv, webm ve ogv gibi formata sahip olan videolarını bu siteye ekleyip otomatik olarak videonun yüksek hızda yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

Yüklemenin ardından tıpkı yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi video sayfanın soluna yerleşiyor ve sağında kalan kısımda altyazı ekleme ve düzenleme işlemlerini yapıyorsunuz.

Öncelikle “add at current time” seçeneğine tıklayarak altyazıları eklemeye başlayın. O an için imleç neredeyse oradan eklemeye başlar. Fakat dilerseniz altyazının zamanını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Altyazıları ekledikten ve düzenledikten sonra File menüsüne tıklayıp Export seçeneğine tıklayın. Böylece açılan ekranda altyazı formatını seçebileceksiniz. Burada desteklenen formatlar VTT, SRT, Timed Text, JSON, SBV, Encore, ve Text formatıdır.

Bu siteyi ziyaret etmek için buraya tıklayınız.

Eğer tıpkı bunun gibi alternatif başka bir online altyazı sitesini denemek isterseniz, Amara sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Önceki İçerikDomain Yönlendirme Kontrol Sitesi (Programsız) Toplu Alan Adı Yönlendirme Testi
Sonraki İçerikDomain Yaş Sorgulama Sitesi, Toplu Alan Adı Yaşı Sorgulama Programsız

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz