En İyi Android Bisiklet Uygulamaları

Bisiklet tutkunları için en faydalı uygulamaları bir araya topladık. Bu yazıda dağ bisikletçileri veya uzun rotaları olan bisikletçiler için her türlü ihtiyacını karşılayabilecek ve pek çok açıdan yararlı olabilecek uygulamaları paylaşıyoruz.

HIIT Interval Training Timer

hiit-interval-training-timer

Egzersiz için bisiklet sürenler bu uygulamayla zaman tutabilir. Mesela bisikletle kaç km gitmek istiyorsanız en baştan girip ölçebilir ve toplamda kaç saat bisiklet sürmek istiyorsanız rahatça hesaplayabilirsiniz. Örneğin bisikletle yapılan tur sayısı, tur süresi ve dinlenme süresi gibi bilgileri takip edebilirsiniz. Yaptığınız tüm egzersizleri kayıt altına alabilirsiniz.

Map My Ride

map-my-ride

Bisiklet gezilerinin takibini bu uygulamayla yapabilirsiniz. Mesela gidilen rotayı GPS sistemi ile takip edebiliyor ve kayıt altına alabiliyor. Sosyal medyada rota paylaşımı yada arkadaşlardan yeni rotalar alma gibi imkanlar da sunuyor. Ayrıca mesafe ve hız ölçümü, diyet ve kilo takip etme, gıda takibi gibi bilgiler de sunuyor.

Runkeeper

runkeeper

Bisiklet gezilerini GPS sistemiyle haritalayabilir ve takip edebilirsiniz. Bisikletle alınan gidilen mesafeyi, yakılan kaloriyi ve harcanan toplam zamanı görebilirsiniz. Mesela kendinize bir hedef koyup bu hedefe ulaşmaya çalışabilirsiniz. Kendi rekorunuzu kırdığınız zaman uygulama sizi haberdar eder. Bu şekilde motivasyonunuzu yüksek tutabilirsiniz.

Runtastic Mountain Bike

runtastic-mountain-bike

Dağ bisikletçileri için özel olarak dizayn edilmiş ideal bir programdır.

İnternetin olmadığı yerlerde bile haritaları görebilir, hızınızı ölçebilir, sesli bildirimleri alabilir, istatistiklerinize bakabilir ve müzik bile dinleyebilirsiniz.

Runtastic Road Bike

runtastic-road-bike

Bu program yardımıyla temponuzu takip edebilir, rota araması yapabilir, hava durmunu görebilir, motivasyonunuzu yükseltecek sesli mesajlar dinleyebilir, daha önceki gezilerinizin istatistiklerine bakabilir, GPS yardımıyla yol takibi yapabilir, kaç kalori harcadığınıza bakabilir, kaç km yol kat ettiğinizi görebilir ve toplamda ne kadar süredir bisiklet sürdüğünüzü görebilirsiniz.

Speedview

speedview

Kafa karıştıran uygulamaları pek sevmeyenler ama sadece bisikletle giderken hızını merak edenler için özel olarak hazırlanmıştır.

SpeedView adından da anlaşılacağı üzre yalnızca bisiklet sürerken anlık hızınızı gösterir. Ayrıca kat edilen mesafeyi de görebilirsiniz.

Strava

strava

Hem bisikletçiler hem de koşucular için hazırlanan çok güzel bir programdır.

Hız, maksimum hız, kalan mesafe, alınan mesafe, bulunan yerdeki rakım gibi bilgileri tek bir ekranda görebilirsiniz. GPS bağlantısını kullanarak tüm bu bilgileri anlık olarak sunuyor. Konum bilgisini Google Haritalardan alan Strava Cycling uygulaması sayesinde aynı güzergahta giden arkadaşlarınız varsa hemen görebilirsiniz. Zaten uygulama size bildirim yaparak arkadaşınızı gösteriyor.

WindGuru

windguru

Bisikletçilerin en büyük engeli olan rüzgarı anlık olarak takip edebileceğiniz çok faydalı bir uygulamadır. Bulunduğunuz veya gideceğiniz yerin rüzgar durumunu kolayca görebilirsiniz. Şehir ve ilçe seçmek mümkün.

Bike Gear Calculator

bike-gear-calculator

Bisiklet zincirini ölçmek ve ayarlamak için kullanabilirsiniz. Uygulamayı kullanmak kolaydır.

Mesela ayarlanan zincir ile kat edilecek mesafeyi ve çevrilecek pedal sayısını hesaplayabilirsiniz. Ayrıca gidilen yolu kısaltmak için gereken zinciri bile hesaplamak mümkün.

Bike Repair

bike-repair

Tamirciye gitmeden bisikletini tamir etmek isteyenler için ideal bir uygulamadır. Mesela zincir kırıldığında, lastiğiniz patladığında veya vites değiştirmede sıkıntı olduğunda uygulamanın yardımıyla sorunu düzeltebilirsiniz.

Programın içinde yer alan 58 fotoğraf sayesinde hangi tamir işini nasıl yapacağınızı kolayca öğreniyorsunuz.

Bisikletli Ulaşım Haritası

bisikletli-ulasim-haritasi

Bisikletiyle çok uzun yolculuk yapanlar için tamircileri, kiralık bisiklet yerlerini, bisiklet yollarını ve park noktalarını gösterir. Ayrıca tehlikeli mazgalların yerlerini de göstererek sizi uyarır.

CycleDroid

cycledroid

CycleDroid, Android telefon ve tabletlerinizi bisikletler için özel olarak tasarlanmış bir cep bilgisayarına dönüştürüyor. GPS ile yolculuklarınızı takip edebileceğiniz gibi hız, mesafe, zaman gibi bilgilere de erişebilirsiniz.

Otomobillerdeki araç bilgisayarlarını bisiklette kullanmak isterseniz bu uygulama cihazınızı tam bir bisiklet bilgisayarına dönüştürüyor. Örneğin kat edilen mesafe, harcanan zaman, GPS ile yolculuk takibi gibi özelliklerinin yanı sıra, yakılan kaloriyi gösterme, rota kaydetme ve Facebook’ta paylaşma gibi güzel özellikleri de vardır.

Endomondo

endomondo

Aslında genel olarak bir spor takip uygulaması olan Endomondo ile bisikletinizle çıktığınız gezilerin takibini tutabilirsiniz. Bu uygulama özellikle bisikleti spor amaçlı kullananlar için diyebilirim.

Bisikletle yapılan gezileri takip etme uygulamasıdır. Spor amaçlı bisiklet sürenler için idealdir. Mesafe, hız ve zaman gibi bilgileri gösterir ve kaydeder. Haritada gidilen yerleri GPS sistemiyle gösterir. Rotanızı sosyal mecrada paylaşabilir, arkadaşlarla ortak rotalar oluşturabilir ve diğer cihazlarla senkronize edebilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi