Ana Sayfa Programlar En İyi Davul Çalma Programı İndir Davul Çalmayı Öğrenmek İçin Ders Eğitim...

En İyi Davul Çalma Programı İndir Davul Çalmayı Öğrenmek İçin Ders Eğitim Yazılımı

771
0

Melodics ücretsiz bir davul çalmayı öğrenme yazılımıdır. Bu program sayesinde davul çalma becerinizi geliştirebilirsiniz. Örneğin zamanlama, ritim ve kas hafızası yeteneğini rahatlıkla geliştirmek mümkün.

Tabii burada öncelikle kas hafızasının ne olduğunu kısaca açıklayayım:

Kas Hafızası: Bir hareketin zaman içinde tekrar edildikçe, bu görevin gelecekte tekrarı için uzun zamanlı bir kas hafızası edinilir ve takip eden zamanlarda hiç bir bilinçli efor harcamaya gerek kalmaksızın otomatize şekilde tekrar edilir.

drum learning software

Bu programın içerisinde çeşitli davul çalma dersleri bulunuyor. Böylece bilgisayarda sanal bir davulu çalarak  egzersiz yapabilirsiniz. Bu dersler çeşitli müzik türlerini içerebilir. Örneğin Hip Hop, Dubstep, Classic Break, EDM, House gibi müzik türleri de buna dahildir. Her dersi tamamladığınızda size bir başarı puanı verilir ve böylece yeteneğinizin ne durumda olduğunu anlayabilirsiniz. Bu programda genel olarak ekranda gösterilen görsel notaları çalmak için klavyeden farklı tuşlara basmanız gerekiyor.

Bunların yanı sıra, Melodics programı elektronik MIDI davul setini de destekler. Böylece bu seti bilgisayara bağlayarak derslerde egzersiz yapabilirsiniz. Fakat eğer böyle bir cihaza sahip değilseniz, endişe etmeye gerek yok. Çünkü zaten bir davul setinin tüm farklı parçaları klavye tuşlarına haritalanmış durumdadır.  Yani klaveden de rahatlıkla egzersiz yapabilirsiniz.

Eğer davul çalmaya yeni başlıyorsanız, yani amatörseniz, o zaman Practice Modu seçeneğini seçerek başlayınız. Daha iyi bir seviyeye gelince ise Performance Moduna geçiniz.

Önceki İçerikFont Önizlme Programı En İyi 5 Font Deneme Yazılımı PC İçin
Sonraki İçerikDoldurulabilir PDF Form Hazırlama Programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz