Ana Sayfa Teknoloji Güvenlik En İyi Dosya Virüs Tarama Programı 2017 Türkçe Ücretsiz

En İyi Dosya Virüs Tarama Programı 2017 Türkçe Ücretsiz

1188
0

Merhaba arkadaşlar, bildiğiniz gibi artık pek çok programın yaptığı işi programsız bir şekilde online olarak internet siteleri üzerinden yapabiliyorsunuz.

Nihayet güvenlik yazılımlarının yerine de online alternatifleri çıkmaya başladı. Artık internetten indirdiğiniz herhangi bir dosya veya program virüslü mü diye şüphe içinde kalmayacak ve sadece böyle bir iş için antivirüs programı satın almak zorunda kalmayacaksınız.

VirusTotal sitesi dünyanın en iyi 56 güvenlik yazılımıyla ortaklaşa çalışarak, tehlikeli olabileceğinden şüphe ettiğiniz dosyaları tarıyor ve virüs, solucan, reklam yazılımı ve casus yazılım gibi tüm zararlıları tespit ediyor. Üstelik tarama işlemi oldukça hızlı gerçekleşiyor.

Siteyi Ziyaret Et: https://www.virustotal.com/tr/

Böylece siteye yükleyeceğiniz dosyayı en ünlü antivirüs ve internet security programlarının hepsiyle birden taratma şansına sahip oluyorsunuz. Yani herhangi bir zararlının gözden kaçma şansı neredeyse imkansız. Üstelik tamamen ücretsiz bir servis.

Örneğin aşağıda ülkemizde sıkça indirilen okey oyununun tarama sonuçları gösterilmiştir. Gördüğünüz gibi herkesin hiç düşünmeden indirip bilgisayara kurduğu bu oyunda aslında çok sayıda zararlı yazılım gizlenmiş. Sayfanın en üst kısmında Dosya adı olarak OKey.rar yazıyor. Hemen altında analiz tarihi yer alıyor. Aşağısındaki tabloda ise dosyanın tarama raporu sunuluyor. Bu raporda sol sütunda taratılan güvenlik yazılımının ismi yer alıyor. Orta sütunda ise eğer virüs bulunamadıysa yeşil renkli Tik işareti yer alıyor. Eğer virüs bulunursa, virüsün adı (türü) gösteriliyor.

Alttaki örnekte ise genellikle virüslü olacağından korkulduğu için kullanılmayan bir Keylogger programının, aslında ne kadar temiz olduğu gösteriliyor. Göreceğiniz gibi 54 antivirüs programı tarafından taranmış ve hiçbir tehdit bulunamamıştır. Zaten en üstte Muhtemelen Zararsız şeklinde bilgi veriyor.

Önceki İçerikChrome Fare İle Seçilen Kelimeyi Google’da Aratma Kısayolu
Sonraki İçerikAynı Pdf Dosyasını İki Farklı Sekmede (Pencerede) Açmak İçin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz