calibre 3.44 ile ilgili görsel sonucu

En İyi Epub Açma Okuma Programları (Windows İçin) 2019-2020

Epub formatını açabilen çok sayıda tablet bulunuyor. Fakat Epub uzantılı e-kitapları okumak için tabletlere tonla para ödemek zorunda değilsiniz.

Bu yazımızda internetten indirdiğiniz Epub formatındaki tüm kitapları ve dokümanları en güzel şekilde açıp okuyabileceğiniz, Windows için en kaliteli 5 yazılımı paylaşıyoruz.

İşte bilgisayarda Epub açmak ve okumak için en iyi 5 Epub Okuyucu

1. Calibre

calibre 3.44 ile ilgili görsel sonucu

Calibre yalnızca epub dosyalarını okumak için değil, pek çok açıdan e-kitap sevenler için bir numaradır.

Örneğin epub kitaplar indirme, meta üst verilerini yönetme, kitapların kapak resimlerini indirme ve kitapları bir cihazdan diğerine taşıma gibi pek özelliği bulunmaktadır.

Calibre sayesinde e-kitapların formatını dönüştürebilirsiniz.

Magazin dergilerini, karikatürleri ve romanları okumak için bundan daha iyisini bulamazsınız.


2. Adobe Digital Editions

Adobe Digital Editions 4.5 ile ilgili görsel sonucu

Diğer bir başarılı Epub okuyucusu olan Adobe Digital Editions ile aynı zamanda tüm formlardaki içerikleri oluşturabilir ve görüntüleyebilirsiniz.

Epub 3 standartlarını desteklediği için size daha zengin bir okuma deneyimi sunar. Ayrıca sağ ve sol okuma desteği onu en iyiler arasına almaya yetiyor.

Bu programın dinamik resim boyutlandırma özelliği sayesinde matematik formüllerini daha iyi işlerken, görüntü kalitesinde herhangi bir kayıp vermez.

Bunların yanı sıra, arama konusunda harika becerileri, kitap işaretleme, çoklu dil desteği, vurgulama, notlar ve daha pek çok özelliği bulunuyor.

Adobe Digital Editions tam kapasiteli bir yazılımla daha iyi bir okuma deneyimi kazanmak isteyenler için ideal bir seçim.


3. Freda

Windows 10 için özel olarak üretilen bir Epub okuma uygulamasıdır ve Microsoft Store mağazasından yükleyebilirsiniz. Ücretsizdir ve Türkçe dil desteği bulunmaktadır.

Muhteşem görünümü bile Freda programını en iyi Epub okuyucular listesine almama yetti. Zaten arayüzü Windows 10’un pencere tasarımıyla birebir uyumludur.

Bu programın pek çok özelliği olsa da, benim favorim tema seçenekleri ve görünümü özelleştirme imkanı sunması.

Epub formatının yanı sıra, Mobi, FB2, TXT ve HTML uzantılı dosyaları da destekler.

Bu programın en güzel tarafı ise 50 binden fazla ücretsiz e-kitabı indirme imkanı vermesidir.


4. Icecream Epub Reader

Reading ebook

Başarılı bir diğer Epub okuyucu alternatifi olan Icecream Epub Reader programı aynı zamanda tam ekran okuma desteği, kolay sayfa çevirme mekanizması, mükemmel arama yeteneği ve çoklu dil desteğiyle rakiplerinden sıyrılıyor.

En sevdiğim yanı ise, Epub dışında neredeyse tüm e-book formatlarını desteklemesidir. Bunlar arasında Mobi ve FB2 de bulunuyor.


5. Cover

Listemizin son sırasında mükemmel bir karikatür ve manga okuyucu program olan Cover yer alıyor.

Bilgisayarda karikatür ve manga tarzı kitapları okumak ve yönetmek için piyasanın en iyisidir. Zaten tamamen bu iş için dizayn edilmiştir.

Ayrıca çok sayıda resim ve grafik içeren kitapları okumak için de idealdir. Çünkü resimleri diğer programlardan daha iyi işliyor.

Ayrıca programın içerisinde tonlarca görsel yer alıyor.


Yayımlandı

kategorisi