Ana Sayfa Teknoloji İnternet En İyi Fotoğrafı Ayna Görüntüsüne Çevirme Sitesi Resmi Aynalama Programsız

En İyi Fotoğrafı Ayna Görüntüsüne Çevirme Sitesi Resmi Aynalama Programsız

2382
0

Mirror Image denilen ayna görüntüsü efekti aslında bir resmin yatay olarak veya dikey olarak ters çevrilmesi işlemidir.

Bu alanda kullanması en kolay ve en kaliteli sitelerden biri de FunPhotoBox.com sitesidir. Öncelikle aşağıdaki linke tıklayarak sitenin ayna görüntüsü sayfasını açın.

http://photoeditor.funphotobox.com/photo-editor-upload-select

Karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa gelecek.

Eğer bilgisayarda bulunan bir fotoğrafı siteye yüklemek isterseniz üstteki resimde 1 numaralı ok ile gösterilen From disk butonuna tıklayın.

Eğer Facebook hesabınızdaki bir resmi siteye yüklemek isterseniz, 2 numaralı ok ile gösterilen From Facebook butonuna tıklayın.

Resmi yükledikten sonra aşağıdaki gibi bir sayfa karşınıza gelecek.

Burada üstteki menüde bulunan Enhance butonuyla resmi güzelleştirebilir, Effects butonuyla resme özel efektler vererek daha etkileyici yapabilir, Frames butonuyla resme çerçeveler ekleyebilir, Stickers butonuyla resme çıkartmalar ekleyebilir, Crop butonuyla resmi kırpabilir, Resize butonuyla resmin boyutunu değiştirebilir ve Focus butonuyla resmin dilediğiniz kısmına odaklanabilirsiniz.

Fakat bunlar ayna görüntüsü efekti için gerekli değil.

Resimleri aynalamak yani ayna görüntüsüne dönüştürmek için öncelikle üstteki resimde kırmızı ok ile gösterilen Orientation butonuna tıklayın. Böylece alttaki resimde görülen sayfa açılacak.

Burada 1 numaralı ok ile gösterilen butona tıklayarak fotoğrafı dikey eksende çevirebilir yani ayna efekti uygulayabilirsiniz. Zaten üstteki resme dikkatli bakarsanız, ben deneme amaçlı olarak bu butona tıkladım ve orijinal halinde resimdeki bayan solda, erkek sağda iken, dikey eksenli ayna efekti uygulayınca erkek sola geçti ve bayan da sağa geçti.

Dilerseniz dikey eksen yerine, 2 numaralı butona tıklayarak yatay eksenli ayna efekti de verebilirsiniz.

Ayrıca 3 numaralı butona tıklayarak resmi sola doğru döndürebilir ve 4 numaralı butona tıklayarak resmi sağa doğru döndürebilirsiniz.

Son olarak değişiklikleri uygulamak için 5 numaralı Apply butonuna tıklayın. Böylece aşağıdaki sayfa karşınıza çıkacak.

Burada da fotoğrafı bilgisayara kaydetmek için Save butonuna tıklayınız.

Sözünü ettiğim bu siteye gitmek için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz