En İyi Müzik Düzenleme Programları Türkçe Ücretsiz İndir

İster kendi kayıt ettiğiniz sesleri düzenlemek için, ister internetten indirdiğiniz müzikleri değiştirmek için Türkçe, ücretsiz ve kullanması kolay bir program arıyorsanız, bu yazıda sizlere 4 tane kaliteli seçenek sunuyoruz. Piyasada şu anda bunlardan daha iyisi yok.

İşte müzik düzenlemek için en iyi 5 yazılım…

Nero WaveEditor

Bu programla müzik dosyalarını düzenleyebilir, daha iyi hale getirebilir, yeni efektler uygulayabilir ve ses kayıt özelliği ile yeni müzikler oluşturabilirsiniz.

Müzik dosyalarının gürültüsünü azaltmak, bit derinliğini ayarlamak ve çok çeşitli ses efektlerini vermek gibi işlemler Nero WaveEditor ile çok kolay. Zaten programın arayüzü Türkçe olduğu için kullanması da basit oluyor. Programın karaoke filtresi ve ekolayzır gibi özellikleri de mevcuttur.

Desteklenen formatlar: AC3,AIF, AIFF, MP3, WMA, MP4, OGG, WAV, WAVE ve NWF

Dil: Türkçe

Lisans: Ücretsiz

Nero WaveEditor İndir

Audacity

PKYYDIBomNYJKtHaf2roB7JgLRYzxfOm.jpg (641×543)

Alanında en başarılı birkaç programdan biri olan Audacity sayesinde her türlü ses düzenleme ve kayıt ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Zaten programın çok gelişmiş özellikleri var. Örneğin müzikteki seslerin istenmeyen kısımlarını kesip atabilir veya kopyalayıp başka kanallara yapıştırabilirsiniz.  Böylece ses karıştırma (mixleme) işlemlerini rahatlıkla yapabilirsiniz. Ayrıca ses kaydının oynatma hızını değiştirebileceğiniz gibi, ses tonunu değiştirmek de mümkün. Mesela başka başka ses dosyalarını birleştirerek tek bir ses dosyasına dönüştürmek de gayet kolay.

Bunun yanı sıra, Audacity programıyla düzenlenen ses dosyaları 16 Bit, 24 Bit ve 32 Bit örnekleme değerleriyle 96 KHz’e kadar kaydedilebiliyor.

Audacity sayesinde eğer donanımsal gereksinimlere sahipseniz tam 16 değişik kanaldan aynı anda ses kaydı gerçekleştirebilirsiniz.

Audacity programının sesleri netleştirme, parazit giderme, cızırtıları ve vızıltıları giderme gibi harika özellikleri vardır.

Ayrıca Audacity programının içinde kullanıma hazır olarak gelen yankı, phaser efekti ve Wahwah gibi en popüler ses efektlerini rahatlıkla müzik dosyalarına uygulayabilirsiniz.

Desteklenen formatlar: WAV, AIFF, OGG ve MP3

Lisans: Ücretsiz

Dil: Türkçe

Audacity İndir

MP3 Toolkit

4716105378_a783d3a81a.jpg (800×600)

Bu program ses dosyalarını kesme birleştirme, etiket düzenleme, CD ripleme, ses formatını dönüştürme ve yeni ses kayıtları yapma gibi çok sayıda özelliğe sahip harika bir müzik düzenleme aracıdır.

Desteklenen ses ve video formatları şunlardır: AAC, AC3, AMR, ASF, APE, AVI, FLAC, FLV, MP4, M4V, M4P, MOV, M4A, MP3, MPG, MTV, OGG, RM, WAV, SWF, WMV, WMA .

MP3 Toolkit İndir

WaveShop Audio Editor

WaveShop Audio Menu
Bu editörün, Windows için kolay ve taşınabilir ücretsiz ses düzenleme programı olduğunu belirtelim. Hızlı, hafif ve oldukça kolay ses düzenleme yapabilen, açık kaynak kodlu bir programdır.

Kullanması kolay ve taşınabilir bir ses düzenleme programı arayanlar için idealdir. Bilgisayar hiç kasmayan ve oldukça hızlı çalışan WaveShop Audio Editor ile bir ses parçasının belirli bir kısmını düzenlerseniz, sadece o kısım değişir yani geriye kalan kısımlar asla etkilenmez. Bu da büyük kolaylık sağlar. Ayrıca müzik bloklarını kesip farklı yerlere yapıştırabilirsiniz. Üstelik bunu yaparken müzik içeriği asla bundan etkilenmez.

mp3DirectCut

İleri düzeyde araçlara ve özelliklere sahip olan mp3DirectCut sayesinde mp3 kesme, kopyalama, yapıştırma ve ses değiştirme gibi ihtiyaçları çok kolay bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz.

Elinizdeki sesleri güzelleştirmek için de mp3DirectCut idealdir. Ama ses güzelleştirme özelliğini iyi kullanabilmek için biraz fazla zaman ayırıp ustalaşmak gerekebilir.

Lisans: Ücretsiz

Dil: İngilizce

mp3DirectCut İndir 32-bit

mp3DirectCut İndir 64-bit


Yayımlandı

kategorisi