En İyi Resim Düzenleme Programları (Ücretsiz) 2018-2019

Bilgisayarda fotoğrafları düzenlemek için bulabileceğiniz açık kaynak kodlu en kaliteli 10 programı burada paylaşıyorum.

Açık kaynak kodlu programlar tamamen ücretsiz olanlardır. Yani diğerleri gibi ücretsiz olarak kendini lanse edip kısıtlı özellikler sunan veya fotoğrafın üzerine kendi logosunu ekleyerek insanları ücretli sürümü satın almaya zorlayan programlardan değil, tümüyle bedava demektir.

Her ne kadar ücretsiz olsa da, bu programların ücretli alternatiflerinden hiçbir eksiği olmadığını belirtmek istiyorum. Üstelik bazılarının çok daha fazla artısı bulunuyor. Mesela resmin üzerine yazı ekleme, resim kırpma, resim boyutlandırma, derece derece değişen renkler (gradyan) ve daha pek çok temel resim düzenleme özelliklerinin hepsine sahipler.

Bunların dışında bu programlarda pek çok kaliteli filtre ve efektler yer almaktadır. Üstelik bu programlar açık kaynak kodlu olduğu için her sene düzenli olarak güncelleniyor. Böylece sürekli olarak yeni özellikler kazanıyorlar, açıkları kapatılıyor ve arayüzleri de modern ve şık oluyor.

  1. GIMP
  2. Inkscape
  3. Krita
  4. Pixelitor
  5. PhotoDemon
  6. LazPaint
  7. Pinta
  8. PhoXo
  9. Photivo
  10. MyPaint

Yayımlandı

kategorisi