Ana Sayfa Programlar En İyi Resimden Renk Kodu Bulma Programı Fotoğraftaki Rengi Bulma

En İyi Resimden Renk Kodu Bulma Programı Fotoğraftaki Rengi Bulma

1583
0

Wenovo – Picture to Color harika bir resimdeki renkleri öğrenme programıdır. Mesela gördüğünüz bir fotoğrafın içindeki elbisenin rengi nedir diye merak ediyorsanız, bu program sayesinde tek tıklamayla renk kodunu görebilir ve kopyalayarak başka yerlerde kullanabilirsiniz.

Bu programa dilediğiniz bir resmi yükleyebilir ve bu resimdeki tüm renk çeşitlerini öğrenebilir, hatta bu renklerden bir palet bile oluşturabilirsiniz. Seçtiğiniz herhangi bir renk için Hex, RGB, HSB ve HSL kodu bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Bu programı kullanmak çok basit. Öncelikle Open Picture butonuna tıklayarak bilgisayardan bir fotoğraf seçip programa aktarın. Ardından otomatik olarak tüm renkler çıkarılıp bir palet halinde gösterilecek. Palet listesindeki bir rengin kodunu öğrenmek için üzerine tıklamanız yeterlidir. Böylece sağ üst köşedeki Selected Color kısmında seçtiğiniz bu rengin tüm detaylı bilgileri gösterilmektedir. Gösterieln Hex, Rgb, Hsb veya Hsl kodlarnı kopyalamak için satırın en başındaki kopyalama simgesine tıklamanız yeterlidir.

Renk Seçme Aracıyla Resimdeki Herhangi Bir Yerin (Noktanın) Renk Kodunu Alma

Eğer amacınız fotoğrafın herhangi bir kısmındaki rengin kodunu öğrenmek ise, o zaman SE-ColorMaker programı sizin için en ideal seçimdir.

Bu programı çalıştırdığınız zaman ana pencerenin en üstündeki sekmelerden Color Picker yazana tıklayın. Açılan ekranda Pick color from image file yazan en üstteki sarı klasör simgeli seçeneğe tıklayın. Bilgisayardaki fotoğrafı programın içinde açtıktan sonra farenin imlecini kullanarak resimdeki dilediğiniz noktayı seçin. Seçtiğiniz noktanın RGB, HSL ve HEX kodları soldaki panelde gösterilecektir. Bu kodları kopyalayabilirsiniz.

Ayrıca en üstteki sekmelerden Palette Editor seçeneğine tıklayarak açılan ekranda yine bir resim yükleyip bu kez içindeki tüm renkleri alarak bir renk paleti şeklinde renk kodlarını öğrenebilirsiniz.

Önceki İçerikRAM ve İşlemci Aşırı Fazla Kullanıldığında Uyarı Veren Program
Sonraki İçerikSVG Açma Düzenleme Görüntüleme Sitesi Programsız ve Ücretsiz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz