En İyi Video Dönüştürücü Türkçe Programlar İndir Gezginler

Bilgisayardaki videoların formatını dönüştürmek için iki adet Türkçe ve ücretsiz program ve bir tane de ücretli ve İngilizce program paylaşıyorum. Dürüst olmak gerekirse son paylaştığım ücretli olanı gerçekten aralarında en iyisidir. Fakat pahalı bir yazılım olduğu ve alamayanlar olacağı için, diğer iki programın da işinizi rahatça göreceğini belirteyim. Üstelik ücretsiz olmalarının yanı sıra Türkçe dil desteğine sahip olmakla da bir adım öne geçiyorlar.

Bu 3 program hepsi de video format çevirme işleminde en çok kullanılan üç yazılımdır ve videoları hem bilgisayarda hem de iPhone ve Android’li telefonlar gibi taşınabilir cihazlarda izlemenize imkan tanır.

Format Factory

format-factory-screenshot-03.png (935×681)

Bu programla elinizdeki bir videoyu avi, mpg, mp4, flv, swf, 3gp ve wmv formatına çevirebilirsiniz. Ayrıca elinizdeki resimlerin formatını png, ico, jpg ve bmp formatına dönüştürebilirsiniz.

Format Factory programı oldukça beceriklidir. O kadar ki, elinizde eğer hasar görmüş ses dosyası yada video varsa, onları onarabilir. Videoların boyutunu küçültme, iPhone formatına çevirme ve DVD ripleme gibi diğer ekstra özelliklere de sahiptir.

Boyut: 74,3 MB

Lisans: Ücretsiz

Dil: Türkçe

Format Factory İndir

Alternatif indirme linki

Any Video Converter Free

2773__Any_Video_Converter_5_2.png (800×505)

Adroid’li ve iPhone telefonlar için HD videoları ve ses dosyalarını dönüştürebilen harika bir programdır. Bu program ile sesleri kaydetmek de mümkün.

İki yada daha fazla videoyu birleştirerek tek bir dosya haline getirebilirsiniz. Videoların renk, parlaklık, döndürme işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz gibi, videolara özel efektler de verebilirsiniz.

Programın DVD ve CD’ye yazma özelliği vardır. Elinizdeki DVD videolar TV sisteminiz ile uyumlu değilse, uyumlu hale getirmek için NTSC veya PAL filmi şeklinde seçmek mümkün.

Çevirebildiği Formatlar: DivX, XviD, MOV, rm, rmvb, MPEG, VOB, DVD, WMV, MPEG-4, iPod/PSP, MP4.

Boyut: 39.9 MB

Lisans: Ücretsiz

Dil: Türkçe

Any Video Converter Free İndir

Alternatif indirme linki

Total Video Converter

total-video-converter_4_881x748.jpg (881×748)

 

Total Video Converter neredeyse bütün video ve ses dosyalarını birbirine dönüştürmekle ünlü bir dosya format çeviricidir.

Desteklediği formatlar: HD video, HTML5 video, WMV, MKV, AVI, MP4, QT, FLV, TS, 3GP, GIF, SWF, MOV, FLV, WAV, MP3, AAC, M4A, WMA ve FLAC.

Son derece hızlı çalışan ve kullanması oldukça kolay olan Total Video Converter ile aynı anda çok sayıda video üzerinde toplu işlem yapabileceğiniz gibi, videoların içinden sesi çıkartıp ayrı bir dosya olarak da kaydedebilirsiniz.

Tamı tamına 158 video formatını birbirine çevirebiliyor ve sürükle bırak mantığıyla çalıştığı için gayet basit bir şekilde kolayca kullanabiliyorsunuz. Videoların boyutunu ve en-boy oranını ayarlamak da mümkün.

Kısacası video dönüştürme ve temel düzenleme işlemleri için hepsi bir arada komple bir yazılımdır.

Boyut: 15 MB

Lisans: 30 Günlük Deneme Sürümü

Dil: İngilizce

Total Video Converter İndir

Alternatif indirme linki


Yayımlandı

kategorisi