Ana Sayfa Sağlık En Kolay ve Hızlı Zayıflama Diyeti Yöntemi Nedir?

En Kolay ve Hızlı Zayıflama Diyeti Yöntemi Nedir?

839
0

Kendinizi hiç kasmadan, uzun açlık dönemlerine katlanmak zorunda kalmadan ve tatlı krizlerinin işkencesini yaşamadan kilo vermek üstelik kalıcı bir şekilde bir ömür boyu formunu korumak için yapmanız gereken tek ve kesin şey sağlıklı beslenmektir.

Peki ama neden?

0000000447215 1 1

Sağlıklı beslenen kişilerin canı çok fazla yemek istemez yani her öğünde normal bir insanın yiyeceği kadar porsiyon tüketebilir. Fazlasını canı çekmez. Sağlıklı beslenerek kilo veren kişiler hızlı zayıflama diyetlerinin yol açtığı irili ufaklı hastalıklardan korunmuş olur.

Mesela sağlıklı beslenen bir kişinin yemekten sonra canı asla tatlı çekmez. Eğer akşam yemeğini yedikten sonra ilk bir iki saat içinde canınız atıştırmak veya tatlı bir şeyler yemek istiyorsa, demek ki kesinlikle sağlıklı beslenmiyorsunuz ve insülin direnciniz var demektir.

İnsülin direnci yağ yakmayı engelleyen, tatlı isteğine yol açan ve zayıflamayı çok zorlaştıran bir rahatsızlıktır. Kandaki şeker oranı yüksek olduğu için vücut çok fazla insülin üretmeye başlar ve böylece kilo vermek zorlaştığı gibi kilo almak da kolaylaşır hatta kaçınılmaz hale bile gelebilir.

Peki ama çözüm nedir?

Çözüm sağlıklı beslenmektir.

Peki ama nasıl sağlıklı besleneceğiz?

Sağlıklı beslenen bir kişi insülin direncini yenerek hızlı bir şekilde fazla kilolarından da kurtuluyor. Ben sağlıklı beslenmeyi Türkiye’nin en iyi doktorlarından biri olan Profesör Metin Özata’dan öğrendim. Kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır. Ben bir öğünde iki kişilik yemek yedikten sonra üzerine bir de yarım kilo baklava yiyen biriydim fakat şuan bir öğünle rahatlıkla doyabiliyorum ve yemeklerden sonra canım ne bir tatlı çekiyor ne bir meyve çekiyor ne de atıştırmalık herhangi bir şey. Üstelik oldukça hızlı bir şekilde fazla kilolarımdan kurtuluyorum ve bunu yaparken aslında diyet falan yapmıyorum ve hiç zorlanmıyorum. Sadece düzenli ve sağlıklı besleniyorum ve bir ömür boyu bu şekilde yaşayarak formumu koruyacağıma inanıyorum.

Metin Özata’nın bana tanıtmış olduğu Glisemik İndeks Diyetini mutlaka öğrenmeniz gerekiyor. Aslında bu bir diyet değil, sizi kalp-damar, kolesterol, kanser ve diğer pek çok hastalıktan koruyan sağlıklı bir yaşam şeklidir. Bilimsel olarak uygulayabileceğiniz en sağlıklı diyettir. Bu arada fazla kilolardan da kolayca kurtuluyorsunuz. Metin Özata’nın Glisemik İndeks diyetiyle ilgili bilgilere resmi websitesinden ulaşabileceğiniz gibi yazmış olduğu zayıflama kitabıyla da ulaşabilirsiniz.

Resmi Sitesi: http://www.diyetdr.com/Tr/

Sağlıklı zayıflama kitabı: http://www.dr.com.tr/Kitap/Glisemik-Indeks-Diyeti/Metin-Ozata/Egitim-Basvuru/Saglik/Beslenme-Diyet/urunno=0000000447215

Önceki İçerikKredi Notu Sorgulama Ücretsiz Öğrenme Findeks TC Kimlik No ve Cep Telefonu İle
Sonraki İçerikMicrosoft Photo Story Türkçe Ücretsiz İndir Slayt Yapma Programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz