Ana Sayfa Mobil Eski Telefondaki Uygulamaları Yeni Telefona Aktarma Android 2019

Eski Telefondaki Uygulamaları Yeni Telefona Aktarma Android 2019

182
0

Dünyanın en güvenli işletim sistemi Android olmayabilir ama toptancı bir bakış açısıyla baktığımız vakit kesinlikle dünyanın en iyi işletim sistemi Android ve tüm dünyada kullanım oranları bunu net bir şekilde ortaya koymaktadır. Geçmişte Windows işletim sistemi bu koltuktan otururken artık insanlar bilgisayarın başında oturup kalmak yerine hareket halindeyken telefonlarını çıkarıp Android üzerinden internetin, programların ve uygulamaların tadını çıkarmayı daha çok tercih ediyor.

Android’i dünyada en iyi yapan pek çok özellik var ama şüphesiz bunlardan biri de çok sayıda yedekleme seçeneği sunmasıdır. Örneğin yedekleme için bir sürü ücretsiz yada ücretli uygulama bulabilirsiniz. Fakat Ayarlar’a girerek de yedekleme yapabilirsiniz.

Eğer yeni bir Android’li akıllı telefon satın alırsanız ve çok fazla vakit kaybetmeden yada boş yere uğraşmadan eski cihazdaki bütün uygulamaları yeni cihaza kopyalamak istiyorsanız, bunu nasıl başaracağınızı kısaca anlatıyorum.

Eski Telefondaki Uygulamaları Yeni Telefona Aktarma Nasıl Yapılır Android Telefonlar Için

Android’te Eski Telefondan Yeni Telefona Uygulama Aktarma Nasıl Yapılır?

Artık hiçbir ekstra uygulamaya gerek kalmadan tamamen Android işletim sisteminin ayarlarını kullanarak tüm uygulamaların yedeğini almak mümkün. Bunun için Ayarlar’a girip Yedekle ve Geri Yükle bölümündeki bu özelliği etkin hale getirmeniz yeterli olacaktır. Böylece tüm uygulama verilerinin otomatik olarak yedeği alınacak. Daha sonra örneğin Google Drive uygulamasını açtığınız zaman ekranın solundaki menüde Yedekler seçeneğini göreceksiniz. Buna dokununca telefonunuzun alınan tüm yedeklerini liste halinde görebilirsiniz.

Gördüğünüz listede cihazın en son tarihte alınan yedeğine dokunun ve ardından Uygulama verisi seçeneğine dokunun. Böylece Google’nin yedeklediği bütün uygulamaların listesi görünecek. Dolayısıyla siz yeni bir telefon satın alıp bu telefona geçtiğiniz zaman buradaki tüm uygulamaların verileri otomatikman yeni telefona yüklenecek.

Kısacası gördüğünüz bu listede adı geçen bütün uygulamalar kesin olarak yedeklenmiş demektir. Yeni satın aldığınız cihazda Google hesabınıza giriş yapınca ve Geri Yükle butonuna dokununca  eski telefondaki bütün uygulamaları ve uygulamaların verilerini geri yüklemiş olacaksınız.

Oynadığınız bazı mobil oyunların kendi içinde yedekleme özellikleri bulunuyor. Hatta Google Play Oyunlar uygulaması da oyunların yedeğini almaktadır. Zaten bunu destekleyen oyunların simgelerini üstünde küçük yeşil bir ikon görünmektedir.

Önceki İçerikTwitter Video İndirme 2019 Programsız Android iPhone PC
Sonraki İçerikInstagram Telefon Numarası Nasıl Değiştirilir? 2019 Resimli Anlatım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz