Ana Sayfa Sosyal Medya Facebook gönderin topluluk standartlarımıza aykırı nedeni ve çözümü

Facebook gönderin topluluk standartlarımıza aykırı nedeni ve çözümü

445
0

Facebook gönderin topluluk standartlarımıza aykırı mesajı ne demek? Bu hatanın sebebi nedir ve nasıl çözülür?

2019 07 26 00 36 03 1

Eğer Facebook’ta yeni bir fotoğraf, yazı yada video ekleyip paylaşmaya çalıştığınız zaman bu mesajla karşılaşıyorsanız demek ki Facebook paylaştığınız bir şeyi topluluk kurallarına aykırı görmüş demektir.

Haklı olduğunuzu düşünüp inceleme talebi yollayabilirsiniz ama inceleyip geri dönüş yapmaları en az birkaç gün sürer ve sonuç yine sizi hayal kırıklığına uğratabilir.

2019 07 26 00 36 42 3

Çözümü için öncelikle paylaştığınız içeriği iyice inceleyin. Mesela eklediğiniz etiketler, paylaştığınız URL adresleri yada uygunsuz bir kelime bu mesajı görmenize neden olabilir.

Ayrıca kişisel bilgileri izinsiz yayınlamak veya kullanıcıları rahatsız edebilecek tüm içerikler topluluk standartlarına uymadığı gerekçesiyle paylaşılması engellenir.

Benim tavsiyem inceleme talebi yollamak yerine içeriği değiştirmeniz yönündedir. Çünkü ısrarla aynı tür içerikleri paylaşmaya kalkarsanız, belki de beğeni yasağı, takip yasağı hatta 1 sene paylaşım yasağı gibi cezalarla yüzleşebilirsiniz.

Facebook paylaşım görünmüyor veya paylaşım yapamıyorum diye yazanlara cevap olarak paylaşım engeli gelmiş olabilir. Detayına bakmak için aşağıdaki çan yani bildirimler simgesine dokunarak gelen uyarı var mı diye inceleyin.

Önceki İçerikDark Sword 2 – Fantastik Rol Yapma Oyunu Android iPhone
Sonraki İçerikPUBG Mobile 0.14.0 Beta Kurulumu Android iPhone

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz