Ana Sayfa Sosyal Medya Facebook grup kapak fotoğrafı boyutu 2019

Facebook grup kapak fotoğrafı boyutu 2019

799
0

Facebook hesabınızın kapak fotoğrafı ölçülerinin ne olması gerektiği çok açık. 851×315 boyutlarında olmalıdır. Peki grup sayfasının kapak fotoğrafı ölçüleri en az kaç olmalı biliyor musunuz? Bu yazımda 2019 yılı itibarıyla Facebook grup kapak fotoğrafı boyutlarının en az kaça kaç olması gerektiğini kısa ve öz bir şekilde anlatıyorum.

Eğer Facebook grubunuz markanızı temsil ediyorsa, markayı en iyi şekilde tanıtmak amacıyla şık ve kaliteli bir kapak resmi seçmelisiniz. Resmi seçtikten sonra sıra Facebook hesabınıza yüklemeye geliyor. Tabii ki yükledikten sonra fotoğraf ölçülerinin minimum gereksinimleri karşılaması gerekir. Aksi takdirde sağında ve solunda boşluklar olabilir, daha da kötüsü eğer minimum ebatlardan daha küçük olursa, resim büyüyeceğinden çözünürlük çok düşecek ve bozuk bir görüntü oluşacak.

Facebook Grup Fotoğraf Ölçüsü Ebadı Kaça Kaçtır?

2019 yılında Facebook’un grup kapak fotoğrafları için belirlediği ölçü 802×200 piksel boyutunda olmalıdır. Eğer elinizdeki resim bu ölçülerde olursa, verilen fotoğraf alanına tam olarak sığacak ve ortaya profesyonel bir görüntü çıkacak.

Merak edenler için Facebook Etkinlik fotoğrafının boyutunun da en az 784×295 piksel ölçülerini karşılaması gerektiğini belirtelim.

Peki elimizdeki bir fotoğrafı Facebook grup kapak fotoğrafı ölçülerine nasıl uyduracağız diye merak ediyorsanız, bu iş için Windows’un içinde hazır olarak gelen Paint programını kullanabilirsiniz. Türkçe, ücretsiz ve basit olduğundan dolayı kullanması çok kolay olan Paint programıyla her türlü fotoğrafı 802×200 piksel boyutuna ayarlayabilir ve Facebook’a yükleyebilirsiniz.

Eğer bugüne kadar hiç Paint programını kullanmadıysanız, ve Paint ile fotoğraf boyutunu değiştirmenin nasıl yapıldığından hiç haberiniz yoksa, o zaman aşağıda kısaca açıklıyorum.

İşletim sisteminiz Windows’un hangi sürümü olursa olsun, Başlat’ı açıp arama kutusuna paint yazarak klavyeden Enter tuşuna basın. Böylece Paint programı açılacak.

Grup kapak fotoğrafı için düşündüğünüz görseli sürükle-bırak yaparak Paint programı üzerinde açın.

Ardından aşağıdaki resimde gösterdiğim gibi Yeniden boyutlandır seçeneğine tıklayın.

2018 11 28 23 01 07 1

Tıkladığınız zaman aşağıdaki pencere açılacak.

2018 11 28 23 06 47 3

Burada kırmızı renkli ok işaretleriyle gösterdiğim gibi, öncelikle 1 numaralı ok ile gösterilen Piksel seçeneğini işaretleyin. Ardından 2 numaralı ok ile gösterilen En boy oranını koru seçeneğinin işaretini kaldırın. Ardından 3 numaralı ok ile gösterilen Yatay ve Dikey boyutlarını aynı resimdeki gibi girin. Son olarak 4 numaralı ok ile gösterilen Tamam butonuna tıklayıp kapatın. Hepsi bu kadar basit. Şimdi bu fotoğrafı kaydedin ve ardından Facebook hesabınıza yükleyin.

Merak edenler için Facebook profil fotoğrafı için önerilen boyutların 180×180 piksel olduğunu ve Facebook paylaşım görseli için önerilen boyutların 1200×630 piksel olduğunu hatırlatmak istiyorum.

Evet arkadaşlar umarım sizler için faydalı bir yazı olmuştur. Bu yazımda Facebook grup kapak fotoğrafı boyutu hakkında detaylı bilgiler paylaştım. Kafanıza takılan her türlü soru için aşağıdaki yorum kutusundan mesaj yazabilirsiniz. Eğer beğendiyseniz lütfen bu sayfayı sosyal medya hesabınızda bir kere paylaşmayı unutmayın. Paylaşan ve paylaşmayan arkadaşlara bu yazımı sonuna kadar okuduğu için teşekkür eder, sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

Önceki İçerikWidget Türkçe Anlamı Nedir ve Ne İşe Yarar? Android Telefonda Widget Ne Demek?
Sonraki İçerikFacebook, Twitter ve Instagram Fotoğraf Boyutları 2019

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz