Facebook hesabını tamamen kapatma silme 2016

facebook-hesap-silme

Facebook dünyanın en çok ziyaret edilen bir numaralı sitesi haline geldi. Günümüzde artık neredeyse herkesin bir Facebook hesabı var. Bazıları aktif, bazıları pasif, bazıları güzel paylaşımlar yapıyor, bazıları ise sadece fotoğraf paylaşmak için kullanıyor.

Fakat bazen belirli nedenlerden dolayı insanlar Facebook hesaplarını kapatmak isteyebiliyor hatta tamamen silmek zorunda bile kalabiliyor. Böyle durumlarda internetten araştırma yapan ve Facebook üyeliğini nasıl sileceğini öğrenmek için ne olduğu belli olmayan sitelere giren insanlar çeşitli zararlı yazılımları ve virüsleri bilgisayara bulaştırabiliyor.

Fakat bunlara hiç gerek yok. 2016 yılı itibariyle artık Facebook sitesinin hesabı tamamen kapatmak için hazırladığı özel bir sayfa var. Aşağıda bu sayfanın linkini veriyorum:

https://www.facebook.com/help/delete_account

Üstteki bu linke tıkladığınız zaman yine yukarıdaki resimde görülen pencere karşınıza gelecek ve buradan “Hesabımı Sil” yazan butona tıklayarak Facebook hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

Eğer Facebook hesabınızı ve bu hesaptaki bütün resimleri, videoları ve yorumları tamamen silmeden önce hepsini bir arşiv paketi olarak bilgisayara indirip yedeklemek istiyorsanız aşağıdaki Facebook’un hazırladığı özel sayfadan bunu yapabilirsiniz. Aşağıda bu sayfanın linkini veriyorum:

https://www.facebook.com/settings

Bu linke tıklayınca aşağıdaki ekran karşınıza gelecek. Burada ok işaretiyle gösterdiğim linke tıklayarak tüm Facebook verilerinin yedeğini alabilirsiniz.

2016-06-20_13-19-41


Yayımlandı

kategorisi