Ana Sayfa Sosyal Medya Facebook Libra Nasıl Alınır? Fiyatı Ne Kadar?

Facebook Libra Nasıl Alınır? Fiyatı Ne Kadar?

27
0

Geçtiğimiz ay Facebook yakında Libra adlı sanal para birimi çıkaracağını açıkladı ve bitcoin piyasası oldukça hareketli günler yaşadı.

Yatırımcılar ise Facebook’un kripto parası olan Libra üzerinden kar etmek için ya Facebook hissesi satın alacak yada 2020’de çıkacak olan Libra’yı satın alacak.

Fakat görünüşe göre bekledikleri gibi olmayacak. Çünkü bu projeyi destekleyen Visa, Uber ve Masgercard gibi şirketler rezervlere tahakkuk eden faizleri toplamayı amaçlıyor.

Yani Libra kullanıcılar bu şekilde kazanabilir de kaybedebilir de. Sonuçta para birimi belirteçlerini kullanmak suretiyle basitçe işlem yapacaklar.

Kısacası Libra yatırım coinlerini hisse senedi gibi düşünebilir ama gerçek Libra coini ise sadece değeri kadar bir çek olarak düşünebilirsiniz.

Peki Facebook Libra Nereden Alınıyor?

Kesin olmamakla birlikte, büyük ihtimalle Facebook kendi platformundaki ödemeler için Libra kullanacak.

Yatırımcılar ise dijital borsalarda Libra alım satım işlemleri yapabilecek.

2019 07 28 11 52 29 1

Coin meselesinde değer kullanıcılar tarafından belirlenmektedir. Çünkü blok zincirleri tamamen insanlarla alakalıdır. Blokchain kullanılacağı için başka web sitelerle etkileşimi bakımından zincirin değerini artırmaktadır.

Dolayısıyla Facebook hisselerinde artış olmasını bekleyebiliriz.  Bu noktada Libra tıpkı dolar gibi sabit bir para birimi olarak dizayn edildiği için, yeni ekonominin değeri Facebook’un hisse değerini yükseltecektir.

Libra Ne Zaman Çıkacak?

2020 yılının ilk üç ayında (ocak, şubat, mart) kesin olarak çıkması bekleniyor. Satışları ise dijital borsadan yapılacak.

Önceki İçerikInstagram Arama Geçmişi Nasıl Silinir? Resimli Anlatım
Sonraki İçerikAeon Wars: Galactic Conquest – Uzay Savaş Oyunu iPhone Android

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz