Ana Sayfa Sosyal Medya Facebook Messenger Grup Sohbette Bir Mesaja Cevap Verme

Facebook Messenger Grup Sohbette Bir Mesaja Cevap Verme

49
0

Merhabalar, bu yazımızda Facebook Messenger grup sohbette bir mesaja cevap verme konusunda sizlere yardımcı olacağız. Bildiğiniz gibi tıpkı WhatsApp’ta olan grup sohbet özelliği Facebook Messenger uygulamasına da geldi.

Grup sohbetlerinde malumunuz çok sayıda arkadaş mesaj yazıp hep birlikte sohbet ediyor. Ama kimin kime mesaj yazdığı ve hangi sözüne karşılık bir yanıt verdiği haliyle karışıyor.

Böyle durumlarda belirli bir kişiden gelen mesaja yani belli bir arkadaşınızın grupta yazdığı mesaja cevap vermek isterseniz, bunu nasıl yapacağınızı aşağıda kısaca maddeler halinde anlatıyoruz.

  1. İlk olarak Facebook Messenger programını telefonda çalıştırın.
  2. Ardından yanıt vereceğiniz sohbete (konuşmaya) giriş yapın
  3. Bu sohbette hangi mesaja cevap vermek istiyorsanız, o mesaja basın ve basılı tutun.
  4. Böylece karşınıza emoji listesi çıkacak. Emoji listesinin sağ tarafında bulunan geri yönlü ok işareti simgesine basın ve açılan alana cevap niteliğindeki mesajınızı yazın.

4. maddede sözünü ettiğimiz bu geri yönlü ok işareti simgesinin anlamı zaten yanıtla manasındadır. Pek çok farklı platformda bu anlamda kullanılır. Aşağıdaki resimde bu ok işareti gösterilmiştir. Gördüğünüz gibi mesaja basılı tutunca emoji listesinin en sağında görünmektedir.

2019 09 09 18 31 09 1

Bu yolu izleyerek dilediğiniz mesaja karşılık kendi yanıtınızı yazabilirsiniz. Böylece hangi mesajı cevapladığınız net bir şekilde belli olur.

Önceki İçerikYKS Meslek Analizi Android İçin Mesleklerin Maaş ve İş Bulma Süresi Uygulaması
Sonraki İçerikAdware ve Malware Farkı Nedir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz