Ana Sayfa Sosyal Medya Facebook Video Kaldırma İsteği Nasıl Yapılır? 2018-2019

Facebook Video Kaldırma İsteği Nasıl Yapılır? 2018-2019

215
0

Sizin adınıza ama sizden izin alınmadan yapılan video paylaşımlarını kaldırabilirsiniz. Bu tarz videoların başkaları tarafından yayınlanmasını engellemek için tek yapmanız gereken kısa bir formu doldurup bildirim yapmaktır. Aslında o videoyu şikayet ederek de engelleyebilirsiniz. Fakat en kesin çözüm Facebook’un online bildirim formunu doldurup yollamaktır.

Bu şekilde örneğin gizlilik hakkını ihlal eden paylaşımları, şantaj yapan paylaşımları veya size zarar veren paylaşımları bildirim yapmak suretiyle sildirebilirsiniz.

Bildirim için öncelikle aşağıdaki linke tıklayın.

https://www.facebook.com/help/contact/238143722982783

Açılan sayfada üç seçenek sunulacak. Bunlar Benim haklarım, Çocuğumun hakları ve Başka bir yetişkinin hakları seçenekleridir. Şikayet edilen video paylaşımı kimin için zararlıysa veya tehdit ediciyse, ona göre buradan seçiminizi yapın. Eğer zararı direk size ise, o zaman Benim haklarım seçeneğini işaretleyin. Böylece hemen alt tarafında yeni alanlar görünecek. Yukarıdaki resimde 2 numaralı ok ile gösterilen bu alanları doğru bilgilerle doldurun. Mesela en üstteki kutuya şikayetçi olduğunuz Facebook videosunun URL linkini kopyalayıp yapıştırın. Ad ve soyad bilgileri ile e-posta adreslerin doğru şekilde girin. Ardından 3 numarayla gösterilen kutucuğu işaretleyin ve 4 numarayla gösterilen Gönder butonuna tıklayın. Böylece Facebook yetkilileri gerekli incelemeleri yapacak ve büyük bir ihtimalle videoyu kaldıracak.

Önceki İçerikFacebook Kayıtlı Kredi Kartı Silme Kaldırma Bilgisayar Android iPhone
Sonraki İçerikiPhone Gizli Ağ Bağlanma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz