Facebook Yüz Tanıma Kapatma, Yüz Tanıma Nasıl Kaldırılır?

Dünyanın bir numaralı sosyal medya platformu unvanını koruyan Facebook sürekli yeni güncellemeler yaparak kendini geliştiriyor. Yaptığı her yenilik tabii ki iyi niyetli ve kullanıcı deneyimini zenginleştirmek amacında. Fakat bunu her zaman başaramadığı ortada.

Facebook’ta yüz tanıma özelliği aslında çok faydalı ve insanları angarya işlerden kurtararak işini kolaylaştırıyor. Arkadaşlarınızın yüzlerini otomatik olarak tanıyabilen Facebook algoritması otomatik bir şekilde etiket ekliyor. Yani size sorma gereği bile duymuyor. Fakat arkadaşlarınız sizin olduğunuz bir fotoğrafı paylaşırsa otomatikman sizi etiketleyeceği için hemen haberiniz olur. Yani iyi tarafları da kötü yönleri de var.

Genel kullanıcılar için yararlı bir özellik ve sorun teşkil etmez. Ama benim gibi bazı kişileri çok rahatsız edebilir ve bundan dolayı Facebook yüz tanıma özelliğini kapatmak isteyebilirsiniz.

Facebook’ta Yüz Tanıma Özelliği Nasıl Kapatılır?

Facebook uygulamasını çalıştırın.

Ayarlar’a girin ve yüz tanıma seçeneğine dokunun. Alternatif olarak bu linke tıklayıp direk olarak yüz tanıma ekranına gidebilirsiniz.

Ardından düzenle menüsüne geçip bu özelliği kapatın.

Sonrasında eğer tekrar bu özelliği açmak isterseniz, aynı adımları takip edin ve düzenle menüsünden bu özelliği açın.


Yayımlandı

kategorisi