Ana Sayfa Programlar Fare Orta Tuş Tıklama Programı (Sanal Mouse)

Fare Orta Tuş Tıklama Programı (Sanal Mouse)

1389
0

NeatMouse oldukça başarılı ve gelişmiş özellikleri bulunan bir sanal fare yazılımıdır.

Windows 10, Windows 8, Windows 7 ve Windows XP işletim sistemlerinde sorunsuz çalışan bu program sayesinde farenin tüm tıklamaların ve diğer fare tuşlarını bilgisayarın klavyesiyle tıklayabilirsiniz. Yani eğer farenizin sol tıklama, sağ tıklama veya orta tıklama gibi tuşları bozulursa, bu program ile hiçbir sorun yaşamadan aynı rahatlıkta bilgisayarı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bilgisayar kullanıcılarının en sık karşılaştığı sorunlardan birisi farenin orta tuşunun çabuk bozulması ve tıklamama sorunudur. Ayrıca pek çok farede tekerleğin aşağıya doğru tıklama özelliği bulunmuyor. İşte böyle durumlarda NeatMouse sayesinde farenin orta tuşuna bir klavye kısayol tuşu atayarak sorunu çözebilirsiniz.

2018 01 22 16 32 33 1

Programın ana penceresi yukarıdaki resimde gösterilmiştir. Buna göre orta tuşu ayarlamak için sağ alt köşedeki 1 numaralı ok işaretiyle gösterdiğim Middle button alanına bir kısayol tuş kombinasyonu ayarlamanız gerekiyor. Buradaki örnekte Num5 (Numpad kısmındaki 5 sayısı) tuşu atanmış. Yani klavyeden Num5 tuşuna basarak farenin orta tuşuna tıklamasını taklit edebilirsiniz. İsterseniz Num5 yerine Shift +G gibi iki tuştan oluşan bir kısayol da ayarlayabilirsiniz.

Ayrıca 2 numaralı ok ile gösterdiğim alana atayacağınız bir kısayol tuşuna basarak, programı aktif yada pasif yapabilirsiniz.

Bu programın varsayılan kısayol tuş ayarları aşağıdaki resimde özetlenmiştir. Yani kısayol atamalarını değiştirmezseniz, Numpad tuşlarına basarak aşağıdaki görselde gösterilen tıklamaları ve görevleri yapabilirsiniz.

Neatmouse Key Bindings

NeatMouse İndirmek İçin Tıklayınız

Lisans: Ücretsiz.

Uyumlu İşletim sistemleri:

(32- ve 64-bit):

  • Windows XP SP2
  • Windows Vista
  • Windows 7
  • Windows 8
  • Windows 10
Önceki İçerikEn İyi JPG’den Word ve Excel’e Çevirme Sitesi Programsız 2018
Sonraki İçerikEn İyi Gözlük Modelleri Deneme Programı 2018 Ücretsiz PC İçin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz