FB2 Dosyası Açma? Nasıl Açılır?

FB2 bir e-kitap formatıdır. Yani tıpkı bir pdf veya epub gibi elektronik kitapların kaydedildiği bir dosya türüdür.

FB2 dosyalarını açmak için bulabileceğiniz en iyi programlardan biri de FBReader.

Aslında isminden de anlayacağınız üzre FBReader başlı başına bir FB2 okuyucudur. Yani bu iş için özelleştirilmiştir. Fakat sadece FB2 dosyalarını değil, aynı zamanda ePub, mobi, rtf, html, txt ve daha pek çok popüler formatı açabilir.


Bu programın basit ve temiz bir arayüzü bulunuyor. Böylece e-kitabı okurken hiçbir şekilde dikkatiniz dağılmıyor. Dilerseniz programın içindeki entegre kütüphane (library) sayesinde FB2 formatındaki tüm kitaplarınızı yönetebilirsiniz. Mesela kütüphaneye yeni e-kitapları ekleyerek çok daha kolay ve hızlı bir şekilde bu kitaplara ulaşabilirsiniz.

FBReader programıyla FB2 e-kitaplarını okurken yarıda programı kapatırsanız, en son kaldığınız sayfayı ve pozisyonu otomatik olarak kaydeder ve programı bir sonraki açışınızda tam olarak kaldığınız yerden okumanızı sağlar.

FBReader programının sahip olduğu navigasyonal araçlar sayesinde kitabın sayfaları arasında hızlı bir şekilde geçiş yapabilir, kelime araması yapabilir veya sayfa numarası girerek doğrudan o sayfaya atlayabilirsiniz. Dilerseniz sayfayı sağa-sola döndürebilirsiniz.

Programın arka planı varsayılan olarak beyaz renktedir. Fakat seçeneklere girerek dilediğiniz rengi seçebilirsiniz. Ayrıca yazı tipi fontunu, stilini ve boyutunu da seçenekler menüsünde değiştirebilirsiniz.

FBReader İndir

Alternatif indirme linki

Alternatif indirme linki 2


Yayımlandı

kategorisi