Ana Sayfa Teknoloji İnternet Firefox Açık Sekmelerdeki Tüm Resimleri İndirme

Firefox Açık Sekmelerdeki Tüm Resimleri İndirme

326
0

Bu rehberde Mozilla Firefox isimli tarayıcıda açık sekmelerdeki tüm resimleri nasıl toplu olarak indireceğinizi göstereceğim. Böylece bütün açık olan sekmelerin içinde yer alan tüm fotoğrafların hepsini birden sadece iki fare tıklamasıyla bilgisayara kaydedebilirsiniz.

İşin en iyi yanı ise tüm resimleri toptan bir şekilde önizleme yaparak indirme imkanı sunmasıdır. Her fotoğrafın ufak boyutlu bir resmi gösterilir ve dilerseniz bu ufak resmi yakınlaştırarak daha yakından bakabilirsiniz.

Dolayısıyla indirmek istemediğiniz resimlerin kutusundaki işareti kaldırarak hariç bırakabilirsiniz.

Bu iş için Image Picka adlı ücretsiz Firefox eklentisini kullanacağız.

Firefox Açık Sekmelerdeki Tüm Resimleri İndirme

Yukarıdaki ekran görüntüsünde tüm açık sekmelerdeki resimlerin toplu olarak önizleme şeklinde görünümü verilmiştir.

Bu eklentiyi kullanmak son derece kolay. Yazının en sonunda verilen bağlantıya tıklayarak eklentiyi Firefox tarayıcısına yükleyin. Bu eklentinin çalışma mantığı şöyledir. Diyelim ki 20 tane sekme açık ve siz şuan en soldan itibaren sayarak sağa doğru 7. sekmedesiniz. Yani soldan 7. sekme açık. O zaman bu eklenti 7. sekmeden başlayarak sağa doğru ve en sağa kadar tüm sekmelerdeki resimleri otomatik olarak bilgisayara indirir. Yani eğer ilk 3 sekme de dahil, tüm açık sekmelerdeki görselleri kaydetmek isterseniz, o zaman en soldaki sekmeye gitmeli yani en soldaki sekmeyi açmalısınız.

Ardından sekmedeki boş bir yere farenin sağ tuşuyla tıklayın ve açılan menüden Image Picka yazan seçeneğine gelip oradan da Pick images from current tab + Right tabs yazan seçeneğe tıklayın.

Firefox Açık Sekmelerdeki Tüm Resimleri İndirme2

Böylece yeni bir sekme açılacak ve bu sekmede tüm açık sekmelerdeki fotoğrafların toplu bir ön izlemesi yer alacak. Kaydırma çubuğunu kullanarak küçük resimlerin (thumbnail) boyutunu ayarlayabilir veya olduğu gibi bırakabilirsiniz. Tabii ki istemediğiniz resimlerin kutusundaki tik işaretini kaldırabilirsiniz. Son olarak Save yazan butona tıklayın ve böylece tüm açık sekmelerdeki resimler varsayılan indirme klasörüne indirilecek. Genellikle de C sürücüsündeki Downloads (İndirmeler) klasörü olur.

Image Picka isimli ücretsiz Firefox eklentisini yüklemek için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/image-picka/?src=search

Önceki İçerikOffice 365 Yedek Alma ve Geri Yükleme Programı
Sonraki İçerikAndroid Saç Rengi Değiştirme Uygulamaları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz