Ana Sayfa Teknoloji İnternet Fotoğraf Arka Planı Silme Kaldırma Programsız Android iPhone Windows

Fotoğraf Arka Planı Silme Kaldırma Programsız Android iPhone Windows

142
0

2019 07 13 17 48 13 1

Yukarıdaki resmin sol tarafına ve sağ tarafına dikkat edin. Normalde arka planda deniz ve yeşil ağaçlarla dolu bir tepe varken, arka plan kaldırılarak resmin sağ tarafındaki hale döndürülmüş.

Siz de bu şekilde dilediğiniz resmin arka planını tek tıklamayla otomatik silebilirsiniz.

Üstelik hiçbir programa gerek yok. Tamamen programsız olarak Remove.bg isimli siteyi ziyaret edip fotoğrafı yüklemeniz yeterlidir. Hiçbir uygulamaya yada bilgisayar yazılımına ihtiyaç olmadığı için bu işlemi Android telefonlarda, iPhone’da ve tüm Windows işletim sistemlerinde rahatlıkla yapabilirsiniz.

Remove.bg sitesine git

Bu sitenin ana sayfası aşağıda gösterilmiştir. Burada ok işaretiyle gösterilen Select a photo butonuna tıklayın.

2019 07 13 17 50 50 3

Açılan pencereden arka planını silmek istediğiniz fotoğrafı bilgisayardan bulup siteye yükleyin. Ben örnek olması amacıyla bir fotoğraf seçip yükledim.

Siteye yükleme işlemi biter bitmez başka hiçbir işlem yapmaya gerek kalmadan otomatik olarak arka planı sildi ve aşağıdaki ekran karşıma geldi.

2019 07 13 17 54 47 5

Bu resmi sol tarafında resmin orijinal halini görüyorsunuz. Resmin arka planı açık mavi renge yakın bir şey.

Sağ tarafında ise otomatik olarak arka planın kaldırıldığı halini görüyorsunuz.

Arka planı silinmiş olan yeni fotoğrafı bilgisayara indirmek için Download yazan yeşil butona tıklamanız yeterlidir.

Dilerseniz Windows masaüstü programını buraya tıklayarak indirip toplu işlem yapabilir yani aynı anda yüzlerce fotoğrafın arka planını tek tıklamayla otomatik silebilirsiniz.

Gel gelelim ücret konusuna. Dilerseniz tamamen ücretsiz olarak sınırsız fotoğrafın arka planını silebilir ve normal kalitede bilgisayara indirebilirsiniz. Ama bu arka planı kaldırılmış haldeki fotoğrafları HD kalitesinde indirmek isterseniz sadece bir tane fotoğrafı bedava indirme hakkı veriyor. Geriye kalanlar için ödeme yapmanız gerekiyor ve kredili bir sistem var. Fakat aylık ve yıllık ödeme seçeneği de veriliyor.

Sonuç olarak işini bu kadar kusursuz ve mükemmel yapan bir sistemin bir miktar ödeme talep etmesi bence normal. Ama ben orta seviye kalitedeki fotoğraflarla işimi hallederim diyorsanız, o zaman istediğiniz kadar resmi bu siteye yükleyip beş kuruş ödemeden arka planını silerek tekrar bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Zaten eğer web sitelerde kullanacaksanız fazla kaliteli fotoğraflar sayfanın yavaş açılmasına ol açar ve tavsiye edilmez. Bu nedenle blog yazarları ve web site sahipleri için orta kalitenin sorun olmayacağını zannediyorum.

Remove.bg sitesine git

Önceki İçerikWhatsApp Kişiye Özel Bildirim Sesi Nasıl Yapılır ve Kapatılır? iPhone Android
Sonraki İçerikSiyah Beyaz Fotoğraf Renklendirme Programsız Android iPhone Windows

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz