Ana Sayfa Programlar Fotoğraf Benzerini Bulma Programı Resmin Benzerini Arama

Fotoğraf Benzerini Bulma Programı Resmin Benzerini Arama

1802
1

Find.Same.Images.OK programı sayesinde fotoğrafın veya herhangi bir görselin parmak izini kullanarak ona en çok benzeyen resimleri hızlı bir şekilde bulabilirsiniz.

Bu alanda en iyi yazılımlardan biri olan Find.Same.Images.OK yazılımının kullanması da oldukça kolay.

Bir resmin benzerini tespit etmek için resmin piksellerini alıp karşılaştırma yapar. Daha iyi sonuçlar elde etmek için benzerlik oranının yüzde kaç olacağını siz seçebilirsiniz. Mesela yüzde 90 seçerseniz, en çok benzeyenleri bulursunuz ama yüzde 70 olarak girerseniz, bu defa daha fazla ama daha az benzeyen sonuçlar görebilirsiniz.

Üstelik fotoğraf ters yani tepetaklak bir halde olsa bile veya yakınlaştırma (zoom) yapılmış olsa bile rahatlıkla benzerlerini bulabiliyor.

2018 03 19 17 43 17 1

Programın ana penceresi yukarıda gösterilmiştir. Burada öncelikle 1 numaralı ok ile gösterilen butona tıklayın. Açılan pencerede bilgisayardaki resmi bulup seçin ve 2 numaralı ok ile gösterilen butona tıklayarak programa ekleyin.

Ardından aşağıdaki resimde 3 numaralı ok ile gösterilen Start butonuna tıklayarak arama ve karşılaştırma işlemini başlatın. Böylece aşağıdaki resimde 4 numaralı ok ile gösterilen alanda olduğu gibi sonuçları listeleyecek.

2018 03 19 17 42 25 3

Zaten 5 numaralı ok ile gösterilen alanda Similarity: 9 / Comparisons: 884 yazıyor. Yani toplam 884 resim incelenmiş ve bunlardan 9 tanesi benzer olarak tespit edilip liste halinde sunulmuştur.

Dilerseniz 6 numaralı ok ile gösterilen Similarity seçeneğine tıklayarak açılan menüden farklı benzerlik yüzdelerini seçerek daha çok benzeyen veya daha az benzeyen sonuçları görebilirsiniz. Bu farklı benzerlik yüzdeleri aşağıdaki resimde gösterilmiştir.

2018 03 19 17 53 07 5

Find.Same.Images.OK programının 32-bit versiyonunu indirmek için buraya tıklayınız (ücretsiz).

Find.Same.Images.OK programının 64-bit versiyonunu indirmek için buraya tıklayınız (ücretsiz).

Önceki İçerikTuxler VPN İndir Ücretsiz Sınırsız VPN Programı ve Chrome Firefox Eklentisi
Sonraki İçerikKapalı Kadın Tesettür Makyaj Oyunu Android İçin

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz