Ana Sayfa Teknoloji İnternet Fotoğraf Birleştirme Panorama Yapma Sitesi (Programsız Online)

Fotoğraf Birleştirme Panorama Yapma Sitesi (Programsız Online)

1250
0

Dermandar sitesini ziyaret ederek hiçbir programa gerek kalmadan, son derece hızlı ve kolay bir biçimde panorama oluşturabilirsiniz.

Bu siteye kendi fotoğraflarınızı yükleyip bu fotoğraflardan 360 derecelik panorama (360 panorama) veya geniş açılı panorama (wide angle) hazırlayabilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Öncelik tarayıcının Adobe Flash Player eklentisinin aktif olduğundan emin olun. Çünkü bu site Flash teknolojisini kullanarak çalışır. Chrome tarayıcısında iseniz Flash’ı aktif yapın.

Siteyi açtığınızda karşınıza üstteki gibi iki seçenek çıkar. İster 360 derecelik panoramayı, ister geniş açılı yani Wide Angle panoramayı seçebilirsiniz.

Eğer bir manzaranın tüm fotoğraflarına eksiksiz olarak sahipseniz, 360 View seçeneğini seçmeniz daha iyi olacaktır. Eğer manzaraya ait sadece birkaç fotoğraf varsa o zaman Wide Angle seçeneğini tercih edin.

Tıkladığınız zaman açılan pencereden fotoğraflarınızı seçerek siteye yükleyin.

Fotoğrafları çekildiği sıraya göre sıralamanız gerekmiyor. Ayrıca üst üste gelecek kısımları yani birleşme noktalarını bile belirlemenize gerek yoktur.

Otomatik olarak oluşturulan panoramanız bu şekilde gözükecek. Eğer panorama istediğiniz gibi geniş açılı değilse veya bazı kısımları gizlenmişse, fareyle tıklayıp sürükle bırak yaparak daha geniş bir açı kazandırabilir veya gizli bölümlerin görünmesini sağlayabilirsiniz.

Dilerseniz panoramayı tam ekran modunda görüntüleyebilirsiniz. Sağ üst köşedeki tam ekran butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Az önce tıkladığınız tam ekran butonunun hemen solunda Options yazan butona tıklayın. Açılan penceredeki “Save as a large image to your local drive” butonuna tıklayarak panoramayı bilgisayara kaydedebilirsiniz.

Dilerseniz Restart butonuna tıklayarak yeni bir panorama da oluşturabilirsiniz.

Dermander sitesini ziyaret etmek için buraya tıklayınız.

Önceki İçerikFotoğraflara Film Şeridi Efekti Verme, Film Karesi Oluşturma Sitesi (Programsız)
Sonraki İçerikHard Disk Uyku Modu Kapatma, Sabit Diskin Uykuya Geçmesini Engelleme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz