Freeraser İndir Türkçe Kalıcı Dosya Silme Programı Ücretsiz

Windows bilgisayarda Shift+Delete tuşlarına basarak veya geri dönüşüm kutusunu boşaltarak sildiğinizi zannettiğiniz dosyalar aslında kesin olarak silinmiş sayılmaz. Örneğin Recuva gibi ücretsiz ve işini düzgün yapan bir programla silinen dosyaları kolayca geri getirmek mümkün.

Freeraser ise kullandığı son derece güçlü algoritmalar sayesinde sildiği dosyanın bir daha geri getirilmesini imkansızlaştırır. Yani Freeraser programıyla sildiğiniz dosyalar kalıcı olarak tamamen silinir ve veri kurtarma programlarıyla geri gelmesi mümkün değildir. Çünkü Freeraser sildiği dosyaların diskte tutulan verilerini parçalayıp yok eder ve modern şifreleme algoritmalarını kullanarak verilerin yerine rastgele farklı veriler yazar. Yani sildiğiniz dosyadan geriye eser bile kalmaz diyebilirim.

Freeraser ile herhangi bir dosyayı kalıcı olarak silmek için, üstteki resimde görüldüğü gibi, dosyayı sürükle bırak yaparak çöp kutusunun üzerine bırakmanız yeterlidir.

System > Language menüsünden programın dilini Türkçe (Turkish) yapabilirsiniz.

Freeraser programının dosya silmek için 3 farklı seçeneği vardır. Bunların her biri farklı seviyelerde kalıcı olarak siler. Verilerinizin önem durumuna göre bu 3 moddan ihtiyacınız olanı tercih edebilirsiniz. Fakat daha kalıcı yani daha güçlü silen seçeneklerde uygulanan işlem daha uzun sürüyor ve sabretmeniz gerekiyor.

İşletim Sistemi: Windows 10, Windows 8-8.1, Windows 7, Windows Xp, Vista

Lisans: Ücretsiz

Dil: Türkçe

Boyut: 1.94 MB

Freeraser İndir

Freeraser Alternatif İndirme Linki


Yayımlandı

kategorisi