İçeriğe geç

Gaziantep Bilgisayar Mühendisliği Taban Puanları 2024-2025 Güncel

A7C4B55B87Beaa3014Be74Bd35A39A01440Df4Dc 1

Gaziantep Bilgisayar Mühendisliği Taban Puanları

Gaziantep, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan bir ildir. Şehir, zengin tarihi ve kültürel mirası, doğal güzellikleri ve sanayisiyle öne çıkmaktadır. Gaziantep Üniversitesi, Gaziantep’in en köklü ve en büyük üniversitesidir. Üniversite, 1973 yılında kurulmuştur ve bünyesinde 16 fakülte, 2 yüksekokul, 2 enstitü ve 11 araştırma merkezi bulunmaktadır.

Gaziantep Üniversitesi’nde bilgisayar mühendisliği eğitimi, Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü tarafından verilmektedir. Bölüm, 2023-2024 eğitim-öğretim yılı için toplam 150 öğrenci kabul etmektedir. Bölüme yerleşmek için adayların YKS’de sayısal puan türünde en az 280 puan almaları gerekmektedir.

Gaziantep Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nün taban puanları, her yıl YKS sonuçları açıklandıktan sonra ÖSYM tarafından açıklanmaktadır. 2023-2024 eğitim-öğretim yılı için bölüme yerleşen adayların taban puanları şu şekildedir:

Puan Türü Taban Puan
SAY 280,00

Bölümün başarı sıralaması, her yıl YKS sonuçları açıklandıktan sonra ÖSYM tarafından açıklanmaktadır. 2023-2024 eğitim-öğretim yılı için bölüme yerleşen adayların başarı sıralamaları şu şekildedir:

Puan Türü Başarı Sıralaması
SAY 13.273

Gaziantep Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Türkiye’nin en iyi bilgisayar mühendisliği bölümlerinden biridir. Bölüm, alanında uzman kadrosu, modern eğitim-öğretim altyapısı ve güçlü işbirlikleriyle öğrencilerine kaliteli bir eğitim vermektedir. Bölümden mezun olan öğrenciler, kamu ve özel sektörde bilgisayar mühendisi olarak çalışabilmektedirler.

Gaziantep Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nün Eğitim Programı

Gaziantep Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nün eğitim programı, öğrencilerin bilgisayar mühendisliği alanındaki temel ve ileri düzey bilgileri edinmelerini amaçlamaktadır. Program kapsamında öğrencilere, yazılım geliştirme, veri bilimi, bilgisayar ağları, bilgisayar donanımı, yapay zeka, bilgisayar güvenliği gibi konularda dersler verilmektedir.

Bölümün eğitim programı, 4 yıl ve 8 dönem sürmektedir. Program kapsamında öğrencilere, toplam 240 AKTS kredilik ders ve staj çalışması verilmektedir.

Gaziantep Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nün İş İmkanları

Gaziantep Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan öğrenciler, kamu ve özel sektörde bilgisayar mühendisi olarak çalışabilmektedirler. Kamu sektöründe, devlet kurumlarında ve kamuya ait şirketlerde bilgisayar mühendisi olarak istihdam edilebilmektedir. Özel sektörde ise, yazılım firmaları, bilişim şirketleri, bankacılık ve finans kurumları, telekomünikasyon şirketleri gibi birçok farklı sektörde bilgisayar mühendisi olarak çalışabilmektedirler.

Bölümden mezun olan öğrenciler, kendi işlerini kurarak da girişimci olabilirler.

Gaziantep Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nün Avantajları

Gaziantep Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Türkiye’nin en iyi bilgisayar mühendisliği bölümlerinden biridir. Bölümün avantajları şu şekilde sıralanabilir:

  • Alanında uzman kadro
  • Modern eğitim-öğretim altyapısı
  • Güçlü işbirlikleri
  • Öğrencilere sunmuş olduğu geniş kariyer seçenekleri

Gaziantep Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’ne Nasıl Girilir?

Gaziantep Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’ne girmek için adayların YKS’de sayısal puan türünde en az 280 puan almaları gerekmektedir. Bölüme yerleşen adaylar, 4 yıllık lisans eğitimini başarıyla tamamlayarak bilgisayar mühendisi olarak mezun olmaktadırlar.

Kıymetli Yorumlarınız:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir