Ana Sayfa Teknoloji Windows PC Gmail Belirli Bir Kişiden E-posta Gelince SMS Mesajı İle Haber Verme (Uyarı...

Gmail Belirli Bir Kişiden E-posta Gelince SMS Mesajı İle Haber Verme (Uyarı Bildirim)

242
0

Eğer Gmail servisini kullanıyorsanız, size seçtiğiniz herhangi birinden yeni bir email geldiği zaman kısa mesaj (smsm) yollayarak uyarmasını yani haber vermesini sağlayabilirsiniz.

Bunun için tamamen ücretsiz olan Gmail SMS Alerts isimli bir Chrome tarayıcı eklentisini kullanacağız. Bu eklentiyi yüklemek için buraya tıklayınız.

Yükledikten sonra Gmail hesabınızı açıp giriş yapın. Açılan sayfanın sağ üst köşesinde bir SMS ikonu göreceksiniz. Buna tıklayın.

Açılan ufak penceredeki alana kendi telefon numaranızı girin. Numarayı doğru girin çünkü bu numaraya otomatik bildirim mesajı gönderilecek.

2018 05 05 02 31 36 1

Ardından “Send me confirmation SMS” yazan butona tıklayın ve telefona gelen doğrulama kodunu ilgili yere girerek telefon numaranızın doğru olduğunu kanıtlayın.

Ardından sağ üst köşedeki SMS ikonuna tekrar tıklayın ve açılan pencereden Add Rule butonuna tıklayın. Aşağıdaki pencere açılacak.

2018 05 05 02 35 36 3

Burada 1 numaralı ok ile gösterdiğim alana sms uyarısı almak istediğiniz gönderenin e-posta adresini yazın. Mesela Ahmet isimli bir arkadaşınızın yolladığı e-postalardan sms mesajı almak istiyorsanız, Ahmet’in e-posta adresini buraya girin.

Ardından 2 numaralı ok ile gösterilen alana tıklayın ve az önce eklediğiniz kendi telefon numaranızı seçin.

Son olarak 3 numaralı ok ile gösterilen Save Rule butonuna tıklayarak bu ayarı kaydedin. Böylece artık bu kişiden mail gelince otomatik sms bildirimi alacaksınız.

2018 05 05 02 38 32 5

Üstteki resimde 1 numaralı ok ile gösterilen Add New Rule butonuna tıklayarak dilediğiniz kadar kişinin email adresini ekleyiş sms bildirimi alabilirsiniz.

Ayrıca 2 ve 3 numaralı oklarla gösterilen butonlara tıklayarak bu kişilerden sms bildirimi almayı pasif yada aktif hale getirebilirsiniz.

2018 05 05 02 38 45 7

Gelen bildirim tıpkı üstteki resimde gösterildiği gibi oluyor.

Önceki İçerikPDF İçindeki E-posta Adreslerini Arama Bulma Toplu Kopyalama
Sonraki İçerikSSH Bağlantısı Kurma Sitesi (Programsız Ftp ve Sftp Bağlantısı)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz