Ana Sayfa Teknoloji İnternet Gmail Hesabım Çalındı Ne Yapmalıyım Nasıl Geri Alabilirim 2019

Gmail Hesabım Çalındı Ne Yapmalıyım Nasıl Geri Alabilirim 2019

180
0

Gmail ünlü bir e-posta servisidir ve Dünya’da en çok tercih edilen servislerin başında gelir. Bunun ana nedeni tabii ki arkasında Google gibi bir teknoloji devinin olması, her Android telefon sahibinin mecburen bir Gmail hesabı açması, her Adsense yada Adwords kullanıcısının mecburen bir Gmail hesabına sahip olmak zorunda olması gibi sebeplerdir.

Günümüz dünyasında kırılmaz veya çalınmaz şifre diye bir şey yok. Herkesin Gmail hesabı çalınabilir. Nitekim son zamanlarda sıklıkla Gmail hesabım çalında nasıl geri alırım şeklinde taleplerle karşılaşıyorum. Bu yazıda elimden geldiği kadar kısa ve öz bir şekilde çalınan Gmail hesabını geri almayı resimli olarak anlatıyorum.

Gmail Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alırım?

Çalınan Gmail Hesabını Kolayca Geri Almak İçin:

Gmail hesabınızı açarken yazdığınız bilgileri hatırlıyor musunuz? Çünkü çalınan bir Gmail hesabını geri almak konusunda en büyük yardımcınız bu bilgiler olacak. Yani bu bilgileri ne kadar iyi hatırlıyorsanız, Gmail hesabınızı o kadar çabuk ve kolay geri alabilirsiniz.

Gmail hesabını geri almak için Google’nin sunduğu hesap kurtarma sayfasını aşağıdaki linke tıklayarak açın.

https://accounts.google.com/signin/recovery

Önemli Not: Gmail hesap kurtarma telefon numarası yada Gmail hesap kurtarma formu yazılarını dikkate almayınız. Yalnızca üstteki bağlantıya tıklayarak açılan sayfadan işlemleri gerçekleştirin.

Çalınan Gmail Geri Almak İçin

Çalınmış Gmail hesabı nasıl kurtarılır? Kesin çözüm yöntemi:

İlerde başınız ağrımasın diye Gmail hesabınızı telefon numarasıyla doğrulama yaparak güvenli hale getirebilirsiniz. Aynı şekilde bir kurtarma e-posta oluşturmak suretiyle hesabınızı daha da güvenli hale getirmek mümkün. Bilgilerin güvende olmasını istiyorsanız Google Authenticator doğrulama seçeneğini seçin.

Şifrenizin bir daha da çalınmaması için lütfen yeni şifrenizin en az 12 karakterli olmasına, bu karakterlerden bazılarının büyük harf, bazılarının küçük harf, bazılarının sayı, bazılarının da özel işaretler olmasına özen gösterin. Böylece bu şifrelerin kırılması imkansız olacaktır. Şifrelerin çalınmasını önlemek için ise Lastpass isimli Chrome eklentisini veya masaüstü programını tavsiye ediyorum.

Önceki İçerikYandex Hesabıma Mail Gelmiyor [Çözüldü]
Sonraki İçerikOyun Oynarken Ekran Kartı sıcaklığı Kaç Olmalı? 2019

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz