Ana Sayfa Teknoloji İnternet Gmail Nasıl Açılır? Android Telefonda Gmail Hesabı Açma (Hızlı Kolay Yöntem)

Gmail Nasıl Açılır? Android Telefonda Gmail Hesabı Açma (Hızlı Kolay Yöntem)

21
0

Android’li telefon ve tabletlerde Gmail hesabını en hızlı ve en kolay şekilde açmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Google’nin resmi Gmail hesabı açma sayfasına gidin.

https://accounts.google.com/SignUp

Karşınıza aşağıdaki sayfa çıkacak.

Burada adınızı, soyadınızı, keyfinize göre bir kullanıcı adını, şifrenizi ve onaylama kısmına şifrenizin aynısını bir kez daha girin. Uzun ve tahmin edilmesi zor bir şifre seçin kendinize. İçerisinde sayılar, harfler ve hatta özel karakterler olsun örneğin *, ^, / veya – gibi karakterleri kullanabilirsiniz.

Eğer yazdığınız keyfi kullanıcı adı başkası tarafından kullanılıyorsa, sistem kabul etmeyecektir. O zaman başka bir kullanıcı adı uydurup yazın.

Ardından İleri butonuna basın. Karşınıza aşağıdaki sayfa gelecek.

Burada telefon numaranızı yazmak zorunda değilsiniz ama şifrenizi unuttuğunuz zaman sms onayı ile şifre sıfırlamak isterseniz mutlaka telefon numaranızı yazın.

Ardından doğum tarihinizi gün-ay-yıl şeklinde yazıp cinsiyetinizi seçerek İleri butonuna basın. Alttaki sayfayı göreceksiniz.

Burada sayfanın en alt tarafına gelerek Kabul ediyorum butonuna basın. Böylece Gmail hesabınız açılmış olacak ve aşağıdaki Google Hesap sayfanız açılacak.

Bundan sonra bu Gmail hesabınızla tüm Google hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Mesela Google Drive, Google Adsense, Google Adwords, Google Gmail, Google Dokümanlar ve Google Fotoğraflar gibi tüm servisleri bu hesabınızla kullanabilirsiniz.

O yüzden seçtiğiniz şifreyi ve kullanıcı adını iyi saklayın.

Önceki İçerikKlavyede eşit değildir ≠ işareti nasıl yapılır? Kolay yöntem
Sonraki İçerikInstagram Silinen Hesabı Geri Alma 2021 En Kolay Yöntem

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz