Gmail Tüm Eski Mailleri Arşivleme

Merhabalar, bu yazımızda Gmail tüm eski mailleri arşivleme konusunda sizlere yardımcı olacağız. Zaman içerisinde Gmail hesabınızın gelen kutusundaki e-postaların sayısı çok fazla arttıysa ve artık eskileri silmeden arşive yollayarak temizleyebilirsiniz.

Arşive gönderilen dosyalar siz silene kadar asla silinmez. Hatta tüm arşiv içinde arama yaparak ihtiyaç duyduğunuz e-postalara kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Daha da pratik olanı ise arşivlemede önce maillere etiket atamaktır. Böylece etikete göre arama yapabilir veya tüm etiketler içinde tıklayarak anında erişim sağlayabilirsiniz.

Gmail hesabında eski e-postalar nasıl arşivlenir?

Android telefonlarda veya tabletlerde Gmail gelen kutusunda herhangi bir mailin üzerine tıklayıp açtığınızda aşağıdaki resimde ok işaretiyle gösterilen butona basarak bu maili arşive gönderebilirsiniz.

Bunun haricinde gelen kutusundaki e-posta listesinde arşivlemek istediğiniz tüm mailleri tek tek seçin, hepsini seçtikten sonra alttaki resimde ok ile gösterilen ve yine üst tarafta bulunan arşivle butonuna basın.

Böylece seçtiğiniz mesajlar arşivlenecek ve gelen kutusu ekranından silinmiş olacak.

Gelen Kutusundaki Tüm E-Postaları Arşivleme

Gmail uygulamasında ekranın sağ üst köşesindeki arama simgesine basın ve açılan arama alanına in:inbox yazıp aratın.

Çıkan sonuçların hepsi gelen kutusundaki mesajlardır. Bulunan tüm e-postaları seçerek arşivleme butonuna basıp arşive yollayabilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi