Google Arama Geçmişi Silme Kapatma Görüntüle

Dünyanın en büyük arama motoru olan ve Türkiye’de hemen herkesin her gün en az bir kere ziyaret ettiği Google aynı zamanda dünyanın en önemli teknoloji devlerinden biridir.

Google Arama Geçmişi (Search History) ile Google’da girilen sitelerin geçmişi (History) birbirine karıştırılmaktadır. Bunlar birbirine benzer ama farklı şeylerdir.

Google üzerinden yaptığınız bütün aramalar aslında kaydedilmektedir. Google arama geçmişi kayıtlarını açıp o güne kadar yaptığınız tüm aramaları görebilirsiniz.

Yapılan aramaların hepsi tarihlere göre ve kategorilere göre gruplandırılarak gösterilir. Mesela video aramaları, resim aramaları ve haber aramaları gibi kategoriler vardır.

Google Arama Geçmişi Nasıl Silinir Nasıl Kapatılır?

Eğer Google geçmişini tamamen silmek veya bundan sonraki aramaları kaydetme özelliğini kapatmak isterseniz öncelikle alttaki linke tıklayarak ilgili Google sayfasına gidiniz.

https://myactivity.google.com/myactivity

Tıkladığınız zaman aşağıdaki gibi bir sayfa açılacak.

Google Arama Geçmişi Silme Kapatma Görüntüle

Burada 3 numara ile gösterdiğim yere tıklayarak tüm arama kayıtlarını tarihe ve başka kriterlere göre farklı şekilde sıralayarak görüntüleyebilirsiniz.

Bugün veya Dün yapılan aramaların geçmişini silmek için Bugün yada Dün başlığının bulunduğu satırın en sağındaki 1 numara ile gösterdiğim alt alta üç nokta simgesine tıklayın ve açılan menüden Sil’e tıklayın. Ufak bir onay penceresi açılacaktır. Bu penceredeki Tamam’a tıklayarak onay verin. Üstteki resimde ben Bugün için yapılan aramaları silmeyi gösterdim.

Eğer en başından beri yani bugüne kadar yapılmış tüm aramaların tamamını bir kerede silmek isterseniz alttaki linke tıklayarak ilgili sayfayı açınız.

https://myactivity.google.com/delete-activity

Tıkladığınız zaman alttaki gibi bir sayfa açılacak.

Google Arama Geçmişi Silme Kapatma Görüntüle

Burada en üstteki Bugün’e tıklayın ve açılan menüden Tüm Zamanlar’ı seçin. Ardından altındaki SİL butonuna tıklayın.

Google Arama Geçmişi Silme Kapatma Görüntüle

Alttaki gibi bir pencere açılacak ve sizden onay isteyecektir. Tamam butonuna tıklayın. Böylece işlem tamamlanacaktır.

Google Arama Geçmişi Silme Kapatma Görüntüle


Yayımlandı

kategorisi