Ana Sayfa Mobil Android Google Asistan Sesli Yanıt Susturma Kapatma

Google Asistan Sesli Yanıt Susturma Kapatma

18
0

Merhabalar, bu yazımızda Google Asistan sesli yanıt susturma kapatma hakkında sizlere yardımcı olacağız. Bildiğiniz gibi soru sorulduğu zaman yada bir komut verildiği zaman Google Asistan sesli cevap veriyor. Fakat her zaman istenen bir özellik olmadığı kesin.

Mesela kalabalık bir ortamda sesli cevap vermesi pek hoş olmaz ve farklı sakıncalar doğurabilir. Örneğin mahrem bir arama yaptığınız zaman bunu kimsenin duymamasını istersiniz. Böyle zamanlarda Google Asistan’ın sesini kısabilir yani sesli yanıt vermesini engelleyerek kapatabilirsiniz.

Öncelikle ana menü tuşuna basılı tutun veya Hey Google diye konuşun. Böylece Google Asistan uygulaması açılmış olacak.

İlk olarak ekranın sağ alt köşesinde bulunan sembole basın. Açılan ekranda sağ üst kısımda bulunan profil simgesine basın. Böylece ayarlar ekranı açılacak. Bu ekranda en üst kısımda bulunan Asistan‘ı seçin ve telefonunuzun ismini bulun.

Daha sonra Ses ve konuşma bölümündeki Konuşma çıkışı seçeneğine basın. Sonrasında Yalnızca eller serbestken seçeneğini işaretleyin.

Artık Google Asistan size sesli cevap vermeyecek, yalnızca yazılı olarak cevap verecek. Ama siz soruları sesli olarak sorabilir yada yazılı olarak sorabilirsiniz.

Önceki İçerikWindows 10 BIOS Sürümü Öğrenme Kısa ve Kolay Yolu
Sonraki İçerikAndroid Telefonda Otomatik Saat Ayarı Nasıl Kapatılır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz