Ana Sayfa Programlar Google Chrome Belirli Sitelerin Sesini Kısma Kapatma Hiç Ses Çıkmasın

Google Chrome Belirli Sitelerin Sesini Kısma Kapatma Hiç Ses Çıkmasın

595
0

Dünyanın en çok tercih edilen ve en iyi tarayıcısı olan Google Chrome’da Tab Mute denilen bir özellik sayesinde seçtiğimiz bazı sekmelerin sesini kısabiliyoruz. Böylece bu sekmelerde çalışan ses dosyaları veya videoların sesi hiç çıkmıyor. Fakat bu sekmeyi kapatınca bu özellik de devre dışı kalıyor.

Eğer siz de benim gibi, sadece istediğim belirli web sitelerinde hiç ses çıkmamasını yani belirlediğim site adreslerinin sesinin tamamen kısılmasını istiyorsanız, Google Chrome tarayıcısının bu iş için de bir ayarı bulunuyor ve bu sayfada nasıl yapacağınızı anlatıyorum.

Mute Tabs By Url isimli ücretsiz Chrome eklentisini yüklemek için tıklayınız.

Yukarıda ekran görüntüsü verilen bu eklentide sesinin kısılmasını istediğiniz web sitelerin URL adresini el ile tek tek girebilirsiniz. Dilerseniz bu site açık iken tarayıcı penceresinin sağ üst köşesinde yer alan bu eklentinin simgesine tıklayın ve açılan ufak penceredeki Black List butonuna tıklayın. Böylece açık olan site artık kara listeye eklenecek ve sesi kısılacak. Kara listeden çıkarmak için ise bu site açık iken, yine aynı simgeye tıklayın ve bu kez White List yazan butona tıklayın. Hepsi bu kadar basit.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz