Ana Sayfa Teknoloji Google Cloud ve Google Drive Arasında Ne Fark Var?

Google Cloud ve Google Drive Arasında Ne Fark Var?

44
0

Merhabalar, bu yazımızda Google Cloud ve Google Drive arasında ne fark var sorusuna cevaben kısaca birkaç kelam edeceğiz.

Google Drive kişisel dosyaları yüklemek ve yönetmek içindir, Google Cloud ise geliştiriciler ve şirketlerin uygulamalarını oluşturmasını ve dağıtması içindir.

Öncelikle her iki hizmetin de bulut depolama hizmeti olduğunu söyleyerek söze başlayalım.

Google Drive nedir ve ne işe yarar?


Fakat Google Drive servisi kişisel dosyaları bulut alanına depolamak ve istediğiniz her yerden ulaşmak için yada önemli verileri bilgisayar dışında yedeklemek ve güvenle saklamak için kullanılır.

Gmail hesabınız varsa, zaten Google Drive hesabınız da otomatikman var demektir. Tek yapmanız gereken Google Drive sayfasını ziyaret edip giriş yapmak. Her Gmail hesabına tamamen ücretsiz olarak tam 15 GB bir depolama alanı verilir. Piyasada bundan daha fazla alan veren bir bulut servisi yoktur. Daha fazla alan ve daha profesyonel hizmet almak için aylık yada yıllık ufak bir miktar ödeme yapmanız istenir.

Ama Google Drive hizmetinin veri sıkıştırma yada veri şifreleme özelliği yok. Oysa Google Cloud hem bu özelliklere hem de daha gelişmiş depolama katmanlarına sahiptir.

Google Cloud nedir ve ne işe yarar?


Google Cloud servisi daha çok uygulama geliştiriciler için dizayn edilmiştir. Örneğin geliştiricilerin uygulamalarını bulut sunucuda oluşturması ve dağıtması amaçlanmıştır.

Geliştiricilerin işlerini kolaylaştırmak ve sorunlarını çözmek konusunda önemli hizmetler sunar.

Zaten tüm Google uygulamaları yine Google Cloud üzerinden hizmet veriyor.

Dünyanın en güvenli, en güvenilir ve en gelişmiş bulut depolama çözümüdür.

Önceki İçerikAlan Adı (Domain) ve Sunucu (Web Hosting) Nedir, Arasında Ne Fark Var?
Sonraki İçerikCanlı Maç İzleme Uygulaması Taraftar TV APK Donmadan Takılmadan İzle

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz