Ana Sayfa Teknoloji Google Earth Mesafe Ölçme Hesaplama Nasıl Yapılır?

Google Earth Mesafe Ölçme Hesaplama Nasıl Yapılır?

56
0

Merhabalar, bu yazımızda Google Earth mesafe ölçme hesaplama nasıl yapılır bilmeyenler için resimli anlatım yapıyoruz. Eğer siz de Google Earth programı ile iki nokta yani 2 farklı konum arasındaki mesafeyi ölçmek istiyorsanız yazının devamını okuyarak bunu kolayca yapabilirsiniz.

Google Earth programı şuan için tam 21 farklı ülkeyi HD çözünürlükte görmenizi sağlıyor ve iki nokta arasındaki mesafeyi tam bir kesinlikle ölçmeyi başarıyor.

Google Earth Mesafe Nasıl Ölçülür?


İki farklı nokta arasında mesafe ölçümü nasıl hesaplanır kısaca gösterelim.

Öncelikle Google Earth programını çalıştırın ve aşağıdaki resimde 1 numaralı ok işaretiyle gösterilen cetvel simgesine basın.

2019 09 02 21 45 00 1

Böylece aşağıdaki resimde gördüğünüz Cetvel penceresi açılacak. Burada biz örnek olsun diye İstanbul Halkalı Merkez Mahallesi’ndeki Hayat Park ile Yahya Kemal Gösteri Merkezi arasındaki mesafeyi ölçeceğiz. Bunun için önce Hayat Park’ın üzerine bir kez fareyle sol tıklıyoruz. Ardından Yahya Kemal Gösteri Merkezi’nin üzerine sol tıklıyoruz. Böylece harita uzunluğunu Santimetre olarak gösteriyor. Fakat 4 numaralı ok ile gösterilen açılır menüye tıklayıp Santimetre yerine Metre’yi seçin. Şimdi 5 numaralı ok ile gösterilen alanda metre cinsinden iki nokta arasındaki mesafe gösterilmektedir.

2019 09 02 21 48 02 3

Dilerseniz Kaydet butonuna basarak bu mesafe ölçümünü kaydedip daha sonra kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca üstündeki sekmelerden Yol sekmesine tıklayarak iki nokta arasındaki yol tarifini de görebilirsiniz.

Önceki İçerikWhatsApp Gruba Mesaj Gönderemiyorum Gitmiyor Nedeni ve Çözümü Nedir?
Sonraki İçerikSuperonline modem arayüz şifresini unuttum ne yapmalıyım?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz