Ana Sayfa Mobil Google Haritalar İndir İnternetsiz Kullan (Android ve iPhone Cep Telefonları İçin)

Google Haritalar İndir İnternetsiz Kullan (Android ve iPhone Cep Telefonları İçin)

919
0

Eskiden çok sayıda navigasyon cihazı vardı ve hangisinin daha iyi olduğuyla ilgili çok sayıda tartışma yaşanıyordu. Ayrıca bunların güncellenmesi de sıkıntı oluyordu. Fakat Google Haritalar çıktıktan ve son dönemde kendisini oldukça geliştirdikten sonra sanırım hepsi tarihin tozlu sayfalarına karışacak. Çünkü hiçbirisi Google teknolojisine yetişemez gibi görünüyor.

Bununla birlikte Google haritaları kullanmak için kesintisiz bir internet bağlantısına ihtiyacınız var. Fakat yeni gelen bir güncelleme sayesinde artık Google harita uygulamasından seçtiğiniz bir bölgeyi cep telefonuna indirebilir ve internet bağlantısı olmadan da haritalardan faydalanabilirsiniz.

Bunun için öncelikle Google Haritalar uygulamasını açın. Ardından menü tuşuna tıklayın ve açılan menüden Çevrimdışı alanlar seçeneğine tıklayın.

Açılan ekranda Kendi Alanınızı Seçin yazan seçeneğe tıklayın. Karşınıza gelen ekranda oynatılabilir çerçeveyi elinizle sürükleyerek internetsiz kullanmak için indirmek istediğiniz harita kısmını seçin. Mesela ben örnek olarak evimin olduğu İstanbul ve yakın çevresini seçtim. Böylece İstanbul’dayken internetsiz olarak da Google haritaları kullanabileceğim. Son olarak İndir butonuna tıklayıp telefona indirin.

Eğer seçtiğiniz bölgenin indireceğiniz harita boyutu çok büyükse, dilerseniz SD karta indirebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki yolu izleyebilir ve uygulamanın depolama seçeneklerinden SD kartı seçebilirsiniz.

Menü> Çevrimdışı Alanlar> Ayarlar> Depolama Seçenekleri

Not: Çevrimdışı alanlar kablosuz ağ (wifi) ile bağlı olduğunu zamanlarda otomatik olarak güncellenir.

Önceki İçerikReddit Toplu Resim İndirme Programı
Sonraki İçerik3D Ev Çizimi Yapma Ücretsiz Dekorasyon Programı (Windows 10 İçin)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz