Ana Sayfa Mobil Android Google Play Pass Nedir, Ne İşe Yarar, Aylık Ücreti Ne Kadar?

Google Play Pass Nedir, Ne İşe Yarar, Aylık Ücreti Ne Kadar?

37
0

Eskiden bir şey satıp karşılığında belirli bir para alırdınız ve olay kapanırdı. Ama kapitalizm maalesef artık bu anlayışı değiştiriyor ve bir kerelik ödeme yerine sizi abone yaparak her ay sömürmenin peşine düşüyor.

Üstelik Xbox, Play Station, Apple ve Netflix gibi şirketler bunu zaten halihazırda yapıyor.

Artık Google da aylık ödeme yapılan üyelik sistemi kervanına katılıyor. Son gelen haberlere göre Google Play Pass denilen bir sistemin testlerini gerçekleştiriyor.

İzlediğimiz televizyona aylık verdiğimiz ücret, kullandığımız operatöre konuşma ve internet için ödediğimiz aylık fatura, oynadığımız oyunlara aylık oyun içi satın alımlarla ödediğimiz meblağlar ve satın aldığımız uygulamalara ödediğimiz paralar yetmezmiş gibi, şimdi bir de başımıza Google Play Pass çıktı.

Peki nedir bu Google Play Pass ve üyelik satın alanlara ne gibi faydalar sağlayacak?

Eğer Google’a  her ay ödeme yapmayı kabul edersneiz, Android’li telefonlarda uygulamaların içinde gördüğünüz ve canınızı sıkan satın alma tekliflerine maruz kalmaktan kurtuluyorsunuz.

Ayrıca uygulamalarda zırt pırt çıkan ve keyfinizi kaçıran, rahatsız edici reklamlar da artık görünmüyor.

Yani Android mağazasındaki premium oyun ve uygulamalara hiçbir reklam görmeden veya uygulama içi satın alım falan yapmadan erişim sağlayabilirsiniz.

2019 08 02 02 43 52 1

Aslında bu açıdan bakıldığında pek çok kişiyi memnun edecek harika bir gelişme olduğunu söyleyebiliriz.

Google Play Pass Fiyatı Kaç Para?

Şuan için bu sisteme abone olmak isteyen kişilerin her ay 5 dolar (aslında 4,99 dolar) ödeme yapması gerekiyor. Ayrıca dilerseniz 10 gün boyunca deneyebilir ve 10 günün sonunda ücret ödemeden iptal edebilirsiniz.

Tamam bu sistem gayet güzel görünüyor ve rağbet göreceği de de ortada. Ama aylık gider kapılarına bir yenisinin daha ekleneceği kesin ve bu ekonomik krizde ayda 30 lira civarında bir yük hiç de az değil.
Üstelik şimdilik test aşamasında 5 dolar olan bu sistem kullanıma sokulduğunda fiyatın 5 dolardan yüksek olması da mümkün.

Bu sistem çok yakında Android Q sürümüyle birlikte ABD’de ve birkaç Avrupa ülkesinde kullanıma sunulacak.

Önceki İçerikYoutube’da Adıma Video Yayınlanmış Nasıl Kaldırırım?
Sonraki İçerikTikTok Video İndirme Özelliğini Kapatma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz